Klasa 1a, lekcja 02.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 02.03.2019 została wyłączona

Witamy w klasie 1 A 🙂
Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o dwuznaku „dz”. Najpierw próbowalismy znaleźć wyrazy, w których występuje „dz”, Ci z nas, którzy chcieli, zapisywali je na tablicy, a następnie wszyscy
przepisywaliśmy je do zeszytów. W czasie lekcji rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń I – ćw. 1 -5 ze str. 74 i 75. Przy okazji ćw. 5 dowiedzieliśmy się co oznacza stwierdzenie „grodzić ogródek”. W czasie zajęć wszyscy czytaliśmy opowiadanie z naszego elementarza ze str. 72. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się co robi garncarz i jak wygląda jego praca.

Po przerwie Pani przeczytała nam opowiadanie pt. „W górach” ze str. 108 naszego elementarza, które omówiliśmy oraz rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń II, str. 32 i 33.
Przy okazji ćwiczeń uczyliśmy się na mapie Polski, gdzie znajduje się północ, południe, wschód i zachód. Dowiedzieliśy się również jak wygląda: limba, jodła, szarotka i kosodrzewina.
Nasz przyjaciel Misio Pysio spędza kolejny tydzień z Martyną 🙂

Zadanie domowe:
– Ćwiczenia I – pisownia dwuznaku „dz” – str. 74, ćw. 6 ze str. 75;
– Ćwiczenia II – ćw. 6 str. 33
– przeczytać opowiadanie z elemenatrza pt. „Powitanie wiosny” ze str. 88.