Klasa 1a, lekcja 02.12.2017

Klasa 1a, lekcja 02.12.2017

Klasa 1a, lekcja 02.12.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 02.12.2017 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach rozwiązywaliśmy zadania poświęcone literkom „Rr” i „Zz”. Na początku wszyscy mieliśmy możliwość wymyślenia  i zapisania na tablicy wyrazu, który rozpoczyna się na którąś z tych literek. Wszystkie wyrazy zapisaliśmy również w zeszytach.

W czasie lekcji religii rozmawialiśmy o narodzinach Jezusa – wiemy, że urodził się w stajence w otoczeniu zwierząt, dowiedzieliśmy się o złym królu Herodzie i oczywiście o młodym Mikołaju, który stał się Świętym Mikołajem. Usłyszeliśmy historię Mikołaja, który pomagał ubogiej rodzinie z trzema córkami, wrzucając im pod osłoną nocy pieniądze przez okno. Wielkim zaskoczeniem dla  nas wszystkich  była informacja, że ten Św. Mikołaj nie miał czapki jak te nasze wszystkie św. Mikołaje, które znamy, ten miał okrycie głowy przypominające kształtem koronę.

Drugą część zajęć poświęciliśmy rozmowie o savoir vivre. Oczywiście na początku zajęć dowiedzieliśmy co to „savoir vivre” w ogóle znaczy. Wśród uczniów naszej klasy znalazła się jedna osoba, która potrafiła to wyjaśnić – był nią Piotr M. Brawa dla Piotrka!!! Część lekcji przeznaczyliśmy na omówienie przeczytanego w domu fragmentu książki G.

Kasdepke „Bon czyn czyli savoir vivre dla dzieci”. Każdy miał możliwość opowiedzenia, który fragment podobał mu się najbardziej. W czasie lekcji Pani przeczytała nam 3 nowe fragmenty z książki, które również omówiliśmy. Były to rozdziały pt. : Kłamstwo, Mlaskanie, siorbanie, Plotkowanie. Staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czemu służą dobre maniery?Dlaczego warto znać i stosować zasady kulturalnego zachowania się?”. Mówiliśmy o zasadach savoir vivre: przy stole; odnośnie wyglądu, żucia gumy. Wymienialiśmy nieeleganckie gesty, czynności, odruchy.

Staraliśmy się również znaleźć odpowiedź na pytanie, co oznaczają

powiedzenia: „Kłamstwo ma krótkie nogi” i „Jak cię widzą, tak cię piszą”.

W dniu dzisiejszym mieliśmy również zajęcia logopedyczne. Śpiewając początkowo piosenkę „Mam chusteczkę haftowaną”, a  potem ćwicząc śpiewanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, rysowaliśmy paluszkami kwadraty. Najpierw na kartkach, potem na piasku. Wszystkim bardzo się to podobało.

Nasz przyjaciel Baranek Tomek po świetnym  tygodniu spędzonym z Michałem powędrował do Patricka.


Zadanie domowe:
– Ćwiczenia I -pisownia literek „Rr” i „Zz” str. 48 i 50; ćw. 3 str. 49 i ćw. 4 str. 51
– nauczyć się I zwrotki i refrenu kolędy „Przybieżeli do Betlejem”

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top