Klasa 1a, lekcja 03.02.3018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 03.02.3018 została wyłączona

Ostatnie nasze zajęcia poświęcone były dwuznakowi “ch”. Wkleiliśmy do zeszytu najważniejsze informacje o tym dwuznaku, które poparliśmy przykładami. Duża część tych przykładów była podana przez nas samych. W czasie lekcji byliśmy naprawdę aktywni,  pomimo, że nie mogliśmy się doczekać wyjścia do muzeum. Już na samym początku zajęć pytaliśmy Panią, kiedy będziemy wychodzić. W czasie lekcji rozwiązywaliśmy ćw. 1-4 ze str. 62 i 63 z Ćwiczeń I.

Po przerwie śniadaniowej wyruszyliśmy do muzeum. Jeszcze przed rozpoczęciem zwiedzania podzieliliśmy się na 3 mniejsze grupy. Dzięki temu mogliśmy się poruszać bardziej swobodnie, a przede wszystkim było o wiele bezpieczniej. Bardzo dziękujemy rodzicom Oskara W. i mamie Michała za pomoc w czasie wycieczki.

Na sześciu piętrach muzeum mogliśmy oglądać kolekcje poświęcone nauce i kulturze obrazu i dźwięku. Mogliśmy również w salonie gier, grać w gry, które już dawno przeszły do historii, a które kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu cieszyły naszych rodziców. Mogliśmy również być na bieżąco z nauką lub obejrzeć program na żywo w Wonderlandzie, najnowszej i najbardziej interaktywnej galerii. Oczywiście najważniejsze – wszyscy w końcu wiemy jak wygląda gablota:-)

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Oliwierem K. powędrował do Amelki C.

Zadanie domowe:

– pisownia dwuznaku “ch” w ćwiczeniach oraz ćw. 5 str. 63 w Ćwiczeniach I.