Klasa 1a, lekcja 04.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 04.11.2017 została wyłączona

Początek naszych ostatnich zajęć przeznaczyliśmy na rozmowy na tema ferii. Następnie w zeszytach ćwiczylismy pisownię kolejnych trudnych literek, którymi są “Gg” i “Jj”. Oczywiście w ramach ćwiczeń staraliśmy się znaleźć jak najwięcej słów, które rozpoczynają się na te litery.

Większość z nich zapisaliśmy najpierw na tablicy, a potem w naszych zeszytach.

Po przerwie rozmawialiśmy o skarbach ziemi. Przeczytaliśmy opowiadanie ze str. 134 naszego elementarza, a następnie rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń II. Niestety na zrobienie wielu zadań nie starczyło nam czasu ponieważ odwiedziła nas pani logopeda, która poprowadziła zajęcia logopedyczne. Śpiewaliśmy piosenkę  o Łosiu Jasiu i wykonywaliśmy zadania: pisaliśmy literkę “U” w rytm piosenki, używając kartki i paluszków, a następnie paluszków  i piasku. Było również zadania, do których wykonania potrzebne nam był kartki i mazaki/kredki. Wszyscy bardzo dobrze się przy tym bawili.

W czasie zajęć wybraliśmy również nasz samorząd klasowy.

Przedstawicielami naszej klasy zostali: Oliwier K,; Michał i Oskar Ł.

Oliwier i Michał uczestniczyli w pierwszym w tym roku w naszej szkole, spotkaniu przedstawicieli samorządów klasowych.

Po udanym tygodniu spędzonym z Fabianem, nasz przyjaciel Baranek Tomek powędrował do Piotrka Ż.

Zadanie domowe:
– Ćwiczenia I – pisownia literek G i J na str. 34 i 36, ćw. 4 str. 35; ćw 1 str. 36;
– Ćwiczenia II – ćw. 3, 4, 5, 6 str. 58-59;
– zadania, które wklejone zostały do zeszytów, proszę zrobić na zajęcia w dniu 18.11.