Klasa 1a, lekcja 04.11.2017

Klasa 1a, lekcja 04.11.2017

Klasa 1a, lekcja 04.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 04.11.2017 została wyłączona

Początek naszych ostatnich zajęć przeznaczyliśmy na rozmowy na tema ferii. Następnie w zeszytach ćwiczylismy pisownię kolejnych trudnych literek, którymi są „Gg” i „Jj”. Oczywiście w ramach ćwiczeń staraliśmy się znaleźć jak najwięcej słów, które rozpoczynają się na te litery.

Większość z nich zapisaliśmy najpierw na tablicy, a potem w naszych zeszytach.

Po przerwie rozmawialiśmy o skarbach ziemi. Przeczytaliśmy opowiadanie ze str. 134 naszego elementarza, a następnie rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń II. Niestety na zrobienie wielu zadań nie starczyło nam czasu ponieważ odwiedziła nas pani logopeda, która poprowadziła zajęcia logopedyczne. Śpiewaliśmy piosenkę  o Łosiu Jasiu i wykonywaliśmy zadania: pisaliśmy literkę „U” w rytm piosenki, używając kartki i paluszków, a następnie paluszków  i piasku. Było również zadania, do których wykonania potrzebne nam był kartki i mazaki/kredki. Wszyscy bardzo dobrze się przy tym bawili.

W czasie zajęć wybraliśmy również nasz samorząd klasowy.

Przedstawicielami naszej klasy zostali: Oliwier K,; Michał i Oskar Ł.

Oliwier i Michał uczestniczyli w pierwszym w tym roku w naszej szkole, spotkaniu przedstawicieli samorządów klasowych.

Po udanym tygodniu spędzonym z Fabianem, nasz przyjaciel Baranek Tomek powędrował do Piotrka Ż.

10

 


Zadanie domowe:
– Ćwiczenia I – pisownia literek G i J na str. 34 i 36, ćw. 4 str. 35; ćw 1 str. 36;
– Ćwiczenia II – ćw. 3, 4, 5, 6 str. 58-59;
– zadania, które wklejone zostały do zeszytów, proszę zrobić na zajęcia w dniu 18.11.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top