Klasa 1a, lekcja 05.05.2018

Klasa 1a, lekcja 05.05.2018

Klasa 1a, lekcja 05.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 05.05.2018 została wyłączona

 

 

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy zasady pisowni spółgłosek miękkich. Na początku lekcji przypomnieliśmy sobie wszystkie spółgłoski miękkie, które poznaliśmy oraz ich wymowę. Do zeszytu wkleiliśmy sobie tabelkę, w której zapisana została podstawowa zasada pisowni spółgłosek z “kreską” oraz z “i”. Następnie przyszedł czas na przykłady i wyjaśnienie tematu, który jest dla nas naprawdę trudny. Oczywiście w czasie zajęć będziemy wykorzystywali każdą wolną chwilę, aby utrwalać wiadomości poznane zarówno na ostatnich zajęciach, jak i te do tej pory poznane w czasie roku szkolnego.

Drugą część zajęć przeznaczyliśmy na naukę pisowni polskich nazw kolorów. Przy okazji tej lekcji powtórzyliśmy zasady pisowni “ó” oraz
“ż” oraz oczywiście przećwiczyliśmy zasadę pisowni spółgłosek miękkich, którą poznaliśmy na I części zajęć.

Ostatnie kilka minut zajęć poświęcone zostało na przypomnienie sobie wiadomości o samogłoskach, spółgłoskach, literach, głoskach i sylabach oraz kolejności alfabetycznej. Wszystko ćwiczyliśmy na nazwach kolorów, które nie występowały w naszych ćwiczeniach, a które zostały podane przez nas samych.

W czasie zajęć Pani przeczytała nam opowiadanie o chłopcu Kacperku, który był świadkiem wydarzenia jakim było podpisanie Konstytucji 3 Maja. Staraliśmy się dyskutować na temat opowiadania, które usłyszeliśmy i odpowiedzieć na pytanie: co Konstytucja zmieniła w życiu Polaków?

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Dawidem powędrował do Cypriana.


Zadanie domowe:

– Ćwiczenia II – ćw. 1 i 4 ze str. 76 i 77 oraz ćw. 3 ze str. 7,

– zadania wklejone do zeszytu.

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top