Klasa 1a, lekcja 07.10.2017

Klasa 1a, lekcja 07.10.2017

Klasa 1a, lekcja 07.10.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 07.10.2017 została wyłączona

 

 

Nasze ostatnie zajęcia poświęcone były literom: „Yy” i „Uu”.

Dowiedzieliśmy się, że bardzo często używamy litery „y” do wyrażenia liczby mnogiej w języku polskim. W czasie rozwiązywania ćwiczeń poznaliśmy kilka nowych wyrazów: wspak, sum, kosmaty, motyka, osty.

Bardzo dobrze wychodzi nam układanie zdań z rozsypanek wyrazowych.

Pierwsza część zajęć to również poznanie różnicy między literą a głoską.

Zrobiliśmy kilka przykładów na tablicy i w zeszytach. Przy okazji powtarzaliśmy również dzielenie wyrazów na sylaby.

W czasie lekcji religii ksiądz Tomek opowiadał nam o mieście Babel, w którym ludzie postanowili wybudować dom, który będzie sięgał nieba.

Wierzyli oni, że dzięki temu będą mogli zobaczyć Boga. Bóg jednak postanowił zniweczyć  ich plany. Pomieszał ich języki co spowodowało, że ludzie nie byli w stanie się porozumieć i ukończyć swojej budowli.

indexDruga część lekcji poświęcona została higienie osobistej. Przeczytaliśmy opowiadanie ze str. 84 elementarza  i rozwiązywaliśmy ćwiczenia poświęcone temu tematowi. W czasie lekcji rozwiązywaliśmy zagadki, dokańczaliśmy rymowanki. Swobodnie wypowiadaliśmy się na tematy związane z higieną osobistą: kiedy należy umyć ręcę, dlaczego trzeba się myć, co by było, gdybyśmy się nie myli, itp. Podawaliśmy również przykłady rzeczy, miejsc, przyborów, które kojarzą nam się z higieną, a następnie sprawdzaliśmy z ilu liter, głosek i sylab się składają. Na koniec zajęć wszyscy złożyliśmy przyrzeczenie i otrzymaliśmy Dyplom Czyścioszka.

W czasie zajęć przećwiczyliśmy również nasze kwestie i piosenkę na uroczystość Pasowania na ucznia.


Zadanie domowe:
– dokończyć w zeszycie tabelkę dot. literek, głosek i sylab – wczasie zajęć skończyliśmy na wyrazie „plaża”,
– pisownia literek „Yy” i „Uu” w ćwiczeniach,
– ćw. nr 2 str. 23 i ćw. nr 3 str. 25

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top