Klasa 1A, lekcja 08.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 08.09.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Pierwszy dzień w naszej szkole rozpoczął się od apelu Pani Dyrektor. Następnie wróciliśmy do klas i po sprawdzeniu listy obecnosci Pani poprosiła nas, abyśmy  powiedzieli coś o sobie, abyśmy się lepiej wszyscy poznali i je zintegrowali. Pani zapoznała nas również z podstawowymi zasadami BHP.  Wiemy również, jak mamy się zachowac w czasie pozaru, testowaliśmy również drogę ewakuacyjną. Zapoznawalismy się ze szkołą – wiemy, gdzie są toalety, biblioteka i sklepik. Po powrocie do klasy omawialiśmy regulamin klasowy: co wolno, a czego nie (nie żujemy gumy, nie jemy w czasie lekcji (picie jest dozwolone), nie romawiamy w czasie lekcji, nie huśtamy się na krzesłach), jak zwracać się do nauczycieli i do osób doroslych.

Tematem lekcji byly litery “A” i “M”. Ćwiczyliśmy ich pisownię i wypisywaliśmy na tablicy wszystkie wyrazy rozpoczynające się na te litery.

Na drugiej czesci zajęć czytaliśmy opowiadanie pt. “Wspomnienia z wakacji” z naszego elementarza. W ramach odprężenia  opowiadaliśmy jak spędziliśmy nasze wakacje oraz wykonywaliśmy rysunki. Pani pytała nas, czy wysyłaliśmy kiedyś pocztówki z wakacji, ale niestety nikt z nas tego nie robił, więc Pani wytłumaczyła nam, jak to wygląda. Wiemy, jak powinno się adresować listy/kartki pocztowe. Poznalismy skróty obowiązujace przy adresowaniu listów oraz poznaliśmy nowe słownictwo: nadawca i adresat.

Zadanie domowe:
– dokończyć  wszystkie zadania z kserówek, które rozwiązywaliśmy w czasie zajęć