Klasa 1a, lekcja 09.02.2019

Klasa 1a, lekcja 09.02.2019

Klasa 1a, lekcja 09.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 09.02.2019 została wyłączona
Witamy w klasie 1A:-)

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o dwuznaku „sz”. Na początku zajęć staraliśmy się znaleźć jak najwięcej wyrazów zawierających nasz dwuznak. Osoby, które znalazły jakikolwiek wyraz, zapisywały go na tablicy, a potem wszyscy przepisywaliśmy go do swoich zeszytów. W czasie zajęć rozwiązywaliśmy ćw. 1 i 2 ze str. 64 oraz ćw. 2 i 3 ze str. 65 z Ćwiczeń I. Każdy z nas przeczytał również kilka zdań z podręcznika ze strony 62. Z opowiadania dowiedzieliśmy się co to jest Prima Aprilis i co oznacza słowo „bezkarny”.

Drugą część zajęć poświęciliśmy naszej lekturze „Zaczarowana zagroda”. Jeszcze przed przerwą mieliśmy na tyle czasu, aby Pani mogła przeczytać książkę dla przypomnienia nam treści, a także dla tych uczniów, którzy niestety nie przeczytali lektury.

Po przerwie omówiliśmy treść książki. Dowiedzieliśmy się również wiele ciekawych rzeczy związanych z tematem, np.: jaka jest różnica między Antarktydą a Antarktyką:-) Wiemy, że Antarktyda jest kontynentem rekordów: najniższa odnotowana tam temperatura to -89,2C, jest to równocześnie najniższa temperatura odnotowana na kuli ziemskiej; Antarktyda ma najbardziej wietrzny obszar na kuli ziemskiej, wiatry wieją tam 340 dni w roku, a porywy huraganu przekraczają 320km/h. największa zanotowana tam grubość warstwy lodu to 4785m. W lodach Antarktydy „uwięzionych” jest 90% światowych zapasów słodkiej wody. Prawdopodobnie wielu z nas już po zajęciach nie będzie pamiętało tych informacji, ale Pani stwierdziła, że warto było nam je przekazać,
choćby dla tych wszystkich „oooo” i „occchhhh” jakie od nas usłyszała 🙂
W czasie lekcji rozwiązywaliśmy zadania z kserówek, które otrzymaliśmy.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Stycznia 2019 roku otrzymali: Alicja, Dominik, Damian i Bartek – gratulacje!

Misio Pysio po udanym tygodniu spędzonym z Bartkiem powędrował do Philipa.

 

Zadanie domowe:
– dokończyć zadania z kserokpii, które otrzymaliśmy na lekcji dot. naszej lektury, nie trzeba przynosić pokolorowanych obrazków,
– ćw. 4 ze str. 65  z Ćwiczeń I.

 
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top