Klasa 1A, lekcja 09.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 09.03.2019 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o dwuznaku „dź”. Tym razem było nam trudniej znaleźć wyrazy z tym dwuznakiem. Wiele jednak słów z „dź” było w naszych ćwiczeniach i okazało się, że jednak znamy ich o wiele więcej niż na początku się nam wszystkim wydawało. W czasie zajęć udało nam się rozwiązać wszystkie zadania ze str. 76 i 77 z Ćwiczeń I.
Każde z nas przeczytało również na głos przynajmniej po 1 jednym zdaniu z opowiadania ze str. 74 naszego elementarza.

Po przerwie omówiliśmy opowiadanie pt. „Powitanie wiosny” , a także wszyscy mieli również możliwość przeczytania fragmentu opowiadania na głos. Rozwiązaliśmy wszystkie zadania ze str. 12 i 13 z Ćwiczeń II.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Lutego otrzymał Dominik – wielkie gratulacje!

Nasz przyjaciel Misio Pysio po udanym czasie spędonym z Martyną powędrował do Damiana.

Zadanie domowe:
– Ćwiczenie I – pisownia dwuznaku „dź” nastr. 76.
– dokończyć zadania z Ćwiczeń I i II jeżeli któreś z uczniów nie zdążyło zrobić tego w szkole.
– Przeczytać opowiadanie pt. „Wiosna w ogrodzie” z elementarza, str. 90

Dziękuję i pozdrawiam