Klasa 1A, lekcja 09.09.2017

Klasa 1A, lekcja 09.09.2017

Klasa 1A, lekcja 09.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 09.09.2017 została wyłączona

Wychowawca: Ewelina Rytel
Asystent: Renata Czubiuk

 

Swoje pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy od omówienia naszych zasad klasowych, które zobowiązaliśmy się przestrzegać w czasie lekcji i przerw – najważniejsze z nich to: nie biegamy w czasie przerw i w ogóle w szkole, nie żujemy gumy, nie jemy w czasie lekcji (picie jest dozwolone), nie rozmawiamy w czasie lekcji, nie huśtamy się na krzesłach. Pani opowiedziała nam o procedurze ewakuacji w przypadku alarmu przeciwpożarowego – jak zachowujemy się w czasie lekcji, a jak w czasie przerwy. Wiemy, którymi drzwiami ewakuacyjnymi powinniśmy wychodzić w czasie alarmu. Oczywiście o procedurze ewakuacji będziemy rozmawiali jeszcze kilkakrotnie, aby w razie potrzeby wiedzieć na pewno jak się zachować. 

Na pierwszej części naszych zajęć powtarzaliśmy pisownię literki „Aa” i „Mm” oraz uczyliśmy się, a raczej powtarzaliśmy mówienie wyrazów sylabami. W zeszytach zapisaliśmy sobie kilka wyrazów, które rozpoczynały się na literki „A” i „M”. Wszystkie te wyrazy były przykładami podanymi przez nas i przez nas samych zapisanymi na tablicy, bezbłędnie:-) Małe problemy sprawił nam wyraz „mrówka”, ale oczywiście jest to całkowicie dozwolone tym etapie nauki.  

Pod pisownią literek w zeszytach, Ci z nas, którzy chcieli mogli sobie narysować obrazki, których nazwy rozpoczynały się na literkę „A” lub „M”. 

Na drugiej części zajęć przerabialiśmy czytankę „Wspomnienia z wakacji”. Na początku czytałam Pani, potem wylosowani przez Panią uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Rozwiązywaliśmy również zadania w ćwiczeniach.  Następnie każde z nas czytało po jednym zdaniu z czytanki.  

W czasie zajęć odwiedził nas ksiądz Tomek, który będzie prowadził religię w szkole. 

W czasie zajęć wybraliśmy sobie jeden z kolorowych patyczków, który podpisaliśmy własnym imieniem. Pani wytłumaczyła nam, że w czasie zajęć bardzo często zdarzać się będzie, że do odpowiedzi będzie losowała osoby za pomocą patyczków, a nie będzie wybierała te, które będą się zgłaszały. Jest to jeden ze sposobów na to, abyśmy  bardziej uważali na zajęciach, a nie byli zajęci rozmową bądź czymś innym ponieważ nigdy nie będziemy wiedzieli, które z nas zostanie wytypowane do odpowiedzi. Poza patyczkami mamy w klasie również piłeczkę. Po zadaniu pytania, Pani będzie rzucała piłeczkę do wybranego ucznia. Po jej złapaniu, będzie trzeba udzielić odpowiedzi i odrzucić piłeczkę do Pani.  


Zadanie domowe:
Dokończyć ćwiczenia, które nie były zrobione w czasie zajęć. Proszę nie robić ostatniej strony kserokopii  (list) – dokończymy ją na najbliższych zajęciach.

index

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top