Klasa 1a, lekcja 09.12.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 09.12.2017 została wyłączona

Bohaterką naszych ostatnich zajęć była literka “ó”. Dowiedzieliśmy się o niej wiele ciekawych rzeczy, a mianowicie, że mamy dwa rodzaje “ó”: wymienne  i niewymienne. Potrafimy powiedzieć dlaczego tak je nazywamy. Poznaliśmy wiele przykładów “ó” wymiennego i niewymiennego, które zapisaliśmy na tablicy, a potem w zeszytach.

Po przerwie czytaliśmy opowiadanie z naszego elementarza pt. “Zima”, z którego dowiedzieliśmy się jak ważne jest dokarmianie zwierząt w czasie zimy. Wiemy również jakie przysmaki lubią zające, dziki, sarny, ptaki i inne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się również co to są lizawki.

Znaleźliśmy również trochę czasu, aby przygotować własne bombki z papieru, które ozdabiają nasze zimowe drzewko na naszej tablicy, na korytarzu.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Listopada 2017 otrzymał Piotr M. – wielkie brawa  i gratulacje!

Nasz przyjaciel Baranek Tomek po udanym weekendzie spędzonym z Patrickiem powędrował do Dawida.

Zadanie domowe:
– nauczyć się kolędy “Przybieżeli do Betlejem” – I zwrotka  i refren;
– zadanie wklejone w zeszycie;
– Ćwiczenia I – pisownia literki “ó” na str. 52 i ćw. 4 na str. 53;
– Ćwiczenia II – ćw. 4 str. 61.