Klasa 1A, lekcja 1.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 1.12.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Na zajęciach w dniu 01.12 rozwiązywaliśmy zadania poświęcone literkom “R,r” i “Z,z”. Tradycyjnie na początku wszyscy próbowaliśmy znaleźć jak najwięcej wyrazów rozpoczynających się na te litery. Wszystkie wyrazy zapisaliśmy w zeszytach oraz rozwiązalismy wiele zadań w naszych ćwiczeniach. W czasie I części zajęć odbyła się również próba Jasełek, w której udział brały wszystkie klasy. Ćwiczyliśmy śpiewanie kolęd.

Drugą część zajęć poświęcilismy kolejnemu wielkiemu poetowi – Janowi Brzechwie. I tym razem lekcję rozpoczęliśmy od zdjęć przedstawiających naszego poetę. Próbowaliśmy zgadnąć, kogo mogą one przedstawiać. Niestety, nikomu z nas nie udało się tego odgadnąć:-( W czasie lekcji czytaliśmy kilka wierszy: Tańcowała igła z nitką, Żuk, Tydzień, Sroka, Kaczka Dziwaczka, Żaba, Sójka, Pytalski. Każdy wiersz po przeczytaniu został przez nas starannie omówiony.

Nasz przyjaciel Misio Pysio po świetnym tygodniu spędzonym z Julią G. powędrował do Gniewka.

/zdjęcia dzienniczka czytania za m-c listopad od uczniów, którzy nie oddali dzienniczka na ostatnich zajęciach.

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I -pisownia literek “Rr” i “Zz” str. 48 i 50; dokończyć wszystkie ćwiczenia