Klasa 1a, lekcja 10.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 10.02.2018 została wyłączona

W dniu dzisiejszym rozmawialiśmy o dwuznaku “sz”. Na początku zajęć poszukiwaliśmy wyrazy zawierające nasz dwuznak. Osoby, które znalazły jakikolwiek wyraz, zapisywały go na tablicy, a potem wszyscy przepisywali go do swoich zeszytów. W czasie zajęć rozwiązywaliśmy ćwiczenia oraz każde z nas przeczytało również kilka zdań z podręcznika ze strony 62. Z opowiadania dowiedzieliśmy się co to jest Prima Aprilis i jakie żarty zrobili sobie nawzajem Mateusz  i jego mama.

Druga część zajęć poświęcona była Warszawie. Na początku jednak przeczytaliśmy sobie Legendę  o Lechu, Czechu i Rusie, z której dowiedzieliśmy się jak powstała osada, którą nazwano Gniezno, a także, że była to nasza pierwsza stolica Polski. Przypomnieliśmy sobie  o drugiej stolicy Polski – Krakowie, a następnie przeszliśmy do Warszawy.

Wszyscy potrafimy wskazać Warszawę  na mapie Polski. Wiemy skąd wzięła swoją nazwę nasza stolica, a to dzięki kolejnej legendzie, którą była Legenda o Warsie i Sawie. W czasie zajęć korzystaliśmy z materiałów, dzięki którym mogliśmy zobaczyć jak wygląda Sejm, Pałac Prezydencki, a także kilka najważniejszych zabytków w tym mieście. Wiemy również jak wyglądają pomniki Syrenki, które znajdują się nad Wisłą i na Starym Mieście.

Ostatnie minuty lekcji poświęciliśmy na powtórzenie materiału.

Zrobiliśmy kilka przykładów na tablicy oraz po jednym przykładzie z kartek, które zostały nam wklejone do zeszytów jako zadanie domowe. Pani poprosiła, aby w czasie ferii przećwiczyć przerabiany do tego czasu materiał. Niektórzy z nas mają problem ze wskazaniem w wyrazie samogłosek i spółgłosek oraz nie znają różnicy między literą a głoską.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Stycznia 2018 otrzymał Piotr M. – gratulacje!

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Amelką Cz. powędrował do Agatki.

W dniu 24 lutego odbędzie się kolejny konkurs ortograficzny.

Zadanie domowe:

– kartka z powtórzeniem wiadomości wklejona w zeszycie,

– ćw. 3 i 4 ze str. 65  z Ćwiczeń I,

– uzupełnienie Ćwiczeń I do strony 65.

Dziękuję  i pozdrawiam

EWelina Rytel