Klasa 1a, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. “Akademia Pana Kleksa”, w czasie którego mieliśmy okazję przypomnieć sobie, a wielu
dopiero poznać, najbardziej znane piosenki z tego niesamowitego filmu, będącego adaptacją książki Jana Brzechwy o tym samym tytule. W czasie przedstawienia poznaliśmy historię Adasia Niezgódki, który rozpoczął przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód, a w Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Adaś poznaje tajemniczego ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem oraz znajduje tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo.

Wszystkim nam bardzo podobało się przedstawienie. Pan Kleks, którego widzieliśmy, wyglądał bardzo podobnie do Pana Kleksa z filmu sprzed 35 lat. Po przedstawieniu każda klasa miała możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z głównymi bohaterami.

Po zakończonym przedstawieniu wróciliśmy do naszych obowiązków. Tym razem rozmawialiśmy o dwuznaku “dz”. Najpierw próbowaliśmy znaleźć wyrazy, w których występuje “dz”, Ci z nas, którzy chcieli, zapisywali je na tablicy, a następnie przepisywaliśmy je do zeszytów. W czasie lekcji rozwiązywaliśmy zadania związane z dwuznakiem “dz”. Przy okazji jednego z ćwiczeń, dowiedzieliśmy się co oznacza stwierdzenie “grodzić ogródek”.

Po przerwie Pani przeczytała nam opowiadanie pt. “W górach” ze str. 108, które omówiliśmy oraz rozwiązywaliśmy zadania z związane z opowiadaniem.

Pani rozdała nam ostatnie dyktanda. Uczniowie, którzy zajęli miejsca: II i III oraz wyróżnieni, otrzymali małe upominki. Byli to: Nina, Patrick, Dawid, Fabian, Piotr M., Cyprian, Oliwer, Agata, Amelia Cz. Gratulacje!!!

Koniec zajęć przeznaczyliśmy na zrobienie laurek dla naszych mam z okazji ich święta – Dnia Mamy.

Zadanie domowe:
– Ćwiczenia I – ćw. 6 ze str. 75;
– Ćwiczenia II – ć. 2 i 3 ze str. 32;
– przeczytać opowiadanie z elemenatrza pt. “Powitanie wiosny” ze str. 88.