Klasa 1a, lekcja 10.03.2018

Klasa 1a, lekcja 10.03.2018

Klasa 1a, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. “Akademia Pana Kleksa”, w czasie którego mieliśmy okazję przypomnieć sobie, a wielu
dopiero poznać, najbardziej znane piosenki z tego niesamowitego filmu, będącego adaptacją książki Jana Brzechwy o tym samym tytule. W czasie przedstawienia poznaliśmy historię Adasia Niezgódki, który rozpoczął przedziwną naukę w Akademii Pana Kleksa, który poza tym, że jest nauczycielem, jest także czarodziejem i poszukiwaczem przygód, a w Akademii uczą się tylko chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Adaś poznaje tajemniczego ptaka Mateusza, który kiedyś był księciem oraz znajduje tajemniczy guzik doktora Paj-Chi-Wo.

Wszystkim nam bardzo podobało się przedstawienie. Pan Kleks, którego widzieliśmy, wyglądał bardzo podobnie do Pana Kleksa z filmu sprzed 35 lat. Po przedstawieniu każda klasa miała możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z głównymi bohaterami.

Po zakończonym przedstawieniu wróciliśmy do naszych obowiązków. Tym razem rozmawialiśmy o dwuznaku “dz”. Najpierw próbowaliśmy znaleźć wyrazy, w których występuje “dz”, Ci z nas, którzy chcieli, zapisywali je na tablicy, a następnie przepisywaliśmy je do zeszytów. W czasie lekcji rozwiązywaliśmy zadania związane z dwuznakiem “dz”. Przy okazji jednego z ćwiczeń, dowiedzieliśmy się co oznacza stwierdzenie “grodzić ogródek”.

Po przerwie Pani przeczytała nam opowiadanie pt. “W górach” ze str. 108, które omówiliśmy oraz rozwiązywaliśmy zadania z związane z opowiadaniem.

Pani rozdała nam ostatnie dyktanda. Uczniowie, którzy zajęli miejsca: II i III oraz wyróżnieni, otrzymali małe upominki. Byli to: Nina, Patrick, Dawid, Fabian, Piotr M., Cyprian, Oliwer, Agata, Amelia Cz. Gratulacje!!!

Koniec zajęć przeznaczyliśmy na zrobienie laurek dla naszych mam z okazji ich święta – Dnia Mamy.


Zadanie domowe:
– Ćwiczenia I – ćw. 6 ze str. 75;
– Ćwiczenia II – ć. 2 i 3 ze str. 32;
– przeczytać opowiadanie z elemenatrza pt. “Powitanie wiosny” ze str. 88.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top