Klasa 1a, lekcja 12.01.2019

Klasa 1a, lekcja 12.01.2019

Klasa 1a, lekcja 12.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 12.01.2019 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Na naszych dzisiejszych zajęciach poznaliśmy literkę „Ż ż”. Na początku lekcji dowiedzieliśmy się, że w języku polskim mamy „ż” i „rz”, a naszym najważniejszym zadaniem będzie nauczyć się rozpoznawać, która z nich będzie przez nas używana do napisania określonego wyrazu. Nauczyliśmy się je nazywać, aby móc je w przyszłości rozróżniać. Do zeszytów wkleiliśmy sobie 3 podstawowe informacje na temat literki „ż”, które przeczytaliśmy i omówiliśmy. W czasie zajęć robiliśmy ćw. 1-3 ze str. 56 i 57 Ćwiczeń I. Niektórzy z nas w czasie zajęć zrobili
wszystkie ćwiczenia dotyczące litery „ż”. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się jak wygląda żyto oraz bażanty:-)

W czasie lekcji religii poznaliśmy imiona Trzech Króli i nazwy ich darów, które przekazali Jezusowi, gdy narodził sie w stajence. Rozmawialiśmy również o Gwieździe Betlejemskiej, a także o Niedzieli Chrztu Pańskiego. Zadaniem domowym od Ks. Łukasza jest poproszenie rodziców, aby pokazali nam zdjęcia z naszego Chrztu Św. i/bądź Pamiątkę z Chrztu Świętego.

Na drugiej części zajęć poznaliśmy Kraków. Dowiedzieliśmy się, że miasto to, po Gnieźnie było drugą stolicą Polski. Sprawdziliśmy również na mapie Polski, gdzie to miasto się znajduje. W czasie zajęć przeczytalismy opowiadanie „W Krakowie” z naszego elementarza ze str. 102. W czasie zajęć poznaliśmy rownież dwie legendy: „O hejnale mariackim” oraz „O smoku ze smoczej jamy” Wandy Chotomskiej. Obie legendy omówiliśmy.

Ostatnie 40 minut zajęć poświęciliśmy na zrobienie laurek dla swoich babć i dziadków. Zabraliśmy swoje laurki ze sobą do domu, aby je dokończyć wg swoich upodobań oraz wysłać do Polski.

Nasz przyjaciel Misio Pysio po udanym czasie spędzonym z Lenką powędrował do Mikołaja.


Zadanie domowe:

– pisownia literki „ż” oraz dokończenie pozostałych ćwiczeń ze str. 56 i 57 z Ćwiczeń I

– ćw. 3 i 4 ze str. 27 z Ćwiczeń II

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top