Klasa 1a, lekcja 12.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 12.01.2019 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Na naszych dzisiejszych zajęciach poznaliśmy literkę “Ż ż”. Na początku lekcji dowiedzieliśmy się, że w języku polskim mamy “ż” i “rz”, a naszym najważniejszym zadaniem będzie nauczyć się rozpoznawać, która z nich będzie przez nas używana do napisania określonego wyrazu. Nauczyliśmy się je nazywać, aby móc je w przyszłości rozróżniać. Do zeszytów wkleiliśmy sobie 3 podstawowe informacje na temat literki “ż”, które przeczytaliśmy i omówiliśmy. W czasie zajęć robiliśmy ćw. 1-3 ze str. 56 i 57 Ćwiczeń I. Niektórzy z nas w czasie zajęć zrobili
wszystkie ćwiczenia dotyczące litery “ż”. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się jak wygląda żyto oraz bażanty:-)

W czasie lekcji religii poznaliśmy imiona Trzech Króli i nazwy ich darów, które przekazali Jezusowi, gdy narodził sie w stajence. Rozmawialiśmy również o Gwieździe Betlejemskiej, a także o Niedzieli Chrztu Pańskiego. Zadaniem domowym od Ks. Łukasza jest poproszenie rodziców, aby pokazali nam zdjęcia z naszego Chrztu Św. i/bądź Pamiątkę z Chrztu Świętego.

Na drugiej części zajęć poznaliśmy Kraków. Dowiedzieliśmy się, że miasto to, po Gnieźnie było drugą stolicą Polski. Sprawdziliśmy również na mapie Polski, gdzie to miasto się znajduje. W czasie zajęć przeczytalismy opowiadanie “W Krakowie” z naszego elementarza ze str. 102. W czasie zajęć poznaliśmy rownież dwie legendy: “O hejnale mariackim” oraz “O smoku ze smoczej jamy” Wandy Chotomskiej. Obie legendy omówiliśmy.

Ostatnie 40 minut zajęć poświęciliśmy na zrobienie laurek dla swoich babć i dziadków. Zabraliśmy swoje laurki ze sobą do domu, aby je dokończyć wg swoich upodobań oraz wysłać do Polski.

Nasz przyjaciel Misio Pysio po udanym czasie spędzonym z Lenką powędrował do Mikołaja.

Zadanie domowe:

– pisownia literki “ż” oraz dokończenie pozostałych ćwiczeń ze str. 56 i 57 z Ćwiczeń I

– ćw. 3 i 4 ze str. 27 z Ćwiczeń II