Klasa 1a, lekcja 12.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 12.05.2018 została wyłączona

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy zasady pisowni wielką literą. Tak naprawdę większa część lekcji była tylko przypomnieniem tych zasad ponieważ na każdej lekcji spotykamy się z wyrazami, które piszemy zawsze z dużej litery. Wykorzystujemy wówczas tę okazję, aby głośno powiedzieć dlaczego akurat ten wyraz rozpoczyna się wielką literą. Na początku zajęć wkleiliśmy sobie do zeszytów wierszyk od Wielkiej Litery, a następnie zasady pisowni wyrazów z dużej litery, do których podaliśmy po kilka przykładów. W czasie rozwiązywania ćwiczeń poznaliśmy znaczenie słów: rodzeństwo oraz dziadkowie.

Druga część zajęć poświęcona została tematowi: Przyjaźń. Przeczytaliśmy opowiadanie z naszego elementarza pt. “Koledzy”. Dyskutowaliśmy na temat koleżeństwa i przyjaźni oraz próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel, dlaczego potrzebujemy przyjaciół?

Dyplomy Czytelnika Miesiąca Kwietnia 2018 otrzymali: Piotr M., Oliwier, Oskar Ł. oraz Cyprian – wielkie gratulacje!!!!

Zadanie domowe:

– dokończyć zadania z obu kserówek,

– zadanie 4 i 5 ze str. 53 z Ćwiczeń II, dokończyć zadanie nr 3 z tej samej strony.