Klasa 1a, lekcja 13.01.2018

Klasa 1a, lekcja 13.01.2018

Klasa 1a, lekcja 13.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 13.01.2018 została wyłączona

Na naszych ostatnich zajęciach poznaliśmy literkę „Ż, ż”. Na początku lekcji dowiedzieliśmy się, że w języku polskim mamy „ż” i „rz”, a naszym najważniejszym zadaniem będzie nauczyć się rozpoznawać, która z nich będzie przez nas używana do napisania określonego wyrazu. Nauczyliśmy się je nazywać, aby móc je w przyszłości rozróżniać. Do zeszytów wkleiliśmy sobie 3 podstawowe informacje na temat literki „ż”, które przeczytaliśmy i omówiliśmy.

W czasie lekcji religii poznaliśmy imiona Trzech Króli i nazwy ich darów, które przekazali Jezusowi, gdy narodził się w stajence.

Dowiedzieliśmy się również o złym Królu Herodzie, przez którego Święta Rodzina musiała uciekać do Egiptu. Ksiądz Tomasz opowiedział nam również historię 12-letniego Jezusa, który wraz z Maryją i Józefem przybyli do Jerozolimy. Pewnego dnia Jezus zgubił się swoim rodzicom, którzy znaleźli go dopiero po 3 dniach i 3 nocach w kościele, gdzie nauczał ludzi o miłości i dobroci.

Kraków

Kraków

Na drugiej części zajęć poznaliśmy Kraków. Dowiedzieliśmy się, że miasto to, po Gnieźnie było drugą stolicą Polski. Sprawdziliśmy również na mapie Polski, gdzie to miasto się znajduje. W czasie zajęć przeczytaliśmy opowiadanie „W Krakowie” z naszego elementarza oraz poznaliśmy dwie legendy: O hejnale mariackim oraz O smoku ze smoczej jamy Wandy Chotomskiej. Wielkie brawa dla naszego kolegi Cypriana, który znał i opowiedział nam legendę  o smoku wawelskim przed jej przeczytaniem. Obie legendy omówiliśmy ze względu na to, że występowały tam trudne słowa i zwroty, które nie były nam znane.

Ostatnie 40 minut zajęć poświęciliśmy na zrobienie laurek dla swoich babć i dziadków. Zabraliśmy laurki ze sobą do domu, aby je dokończyć wg swoich upodobań oraz wysłać do Polski. Jeżeli babcia i/lub dziadek, któregoś z nas przyjdą na nasz występ, przyniesiemy laurki na najbliższe zajęcia ze sobą.

W czasie zajęć pisaliśmy nasze pierwsze dyktando będące częścią konkursu ortograficznego w naszej szkole. Nie możemy doczekać się wyników 🙂

Nasz przyjaciel Baranek Tomek po długim i mile spędzonym czasie z Piotrusiem M. powędrował do Niny.


Zadanie domowe:

– pisownia literki „ż” oraz ćw. 1 ze str. 56 z Ćwiczeń I

– ćw. ze str. 26 i 27 z Ćwiczeń II

 

 

Dziękuję  i pozdrawiam
Ewelina Rytel

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top