Klasa 1A, lekcja 13.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 13.10.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 1A:-)

Na ostatnich zajęciach rozwiązywaliśmy ćwiczenia dotyczące literek “Dd” i “Ee”, które sprawiły nam wiele zabawy.

W czasie I części lekcji przypomnieliśmy sobie literowanie, głoskowanie i mówienie sylabami na przykładach wyrazów podanych przez nas samych.

W czasie pierwszej części zajęć uczyliśmy się również układać wyrazy w kolejności alfabetycznej. Zrobiliśmy kilka przykładów na tablicy oraz rozwiązywaliśmy zadania w naszych ćwiczeniach.

Po przerwie przypomnieliśmy sobie o czym rozmawialiśmy tydzień temu.
Był to oczywiście temat higieny osobistej. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że dbamy o czystość, a przede wszystkim pamiętamy o myciu rak i zębów. Złożyliśmy przyrzeczenie czyścioszka, które brzmiało:

Ja, czyścioszek obiecuję, że się zawsze wyszoruję
nie w niedzielę, nie od święta o czystości wciąż pamiętam.
Rączki, buzię, uszy myję,
myję także swoją szyję.
Za to w domu mnie kochają
i czyścioszkiem nazywają.

Otrzymaliśmy Dyplomy Czyścioszka, które będą nam przypominać i motywować do dbania o higienę osobistą 🙂

Nasze zdrowie nie zależy tylko od dbania o higienę osobistą, ale również od zdrowego odżywiania. Tym właśnie tematem zajęliśmy się na II części naszych zajęć. Pani przeczytała nam opowiadanie pt. “Kapryśna Kasia”, które omówiliśmy. Przy okazji wyjaśniliśmy sobie co oznacza wyrażenie “być kapryśnym”. Mieliśmy quiz z pytaniami dotyczącymi zdrowego odżywiania i higieny osobistej oraz kilka zagadek związanych z tematem naszej lekcji. Odbyliśmy krótką dyskusję na temat tego co należy jeść i pić, aby być zdrowym, a czego unikać. Pomogła nam w tym piramida zdrowego żywienia, którą wszyscy otrzymaliśmy. W podziękowaniu za aktywny udział w zajęciach poświęconych zdrowemu stylu życia Pani wręczyła wszystkim dyplomy.

Dyplomy Czytelnika Miesiąca Września otrzymały: Tosia, Martyna i Maja. Wielkie gratulacje!!!

W czasie zajęć uczestniczyliśmy również w krótkiej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów klas starszych naszej szkoły. Po akademii wszyscy nauczyciele otrzymali kartki z życzeniami oraz kwiaty.

W tym dniu mieliśmy również próbę z mikrofonem naszej uroczystości Pasowania na ucznia. Próba wierszyków wyszła bardzo dobrze. Kilka razy zaśpiewaliśmy piosenkę.

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia literek “Dd” i “Ee” w ćwiczeniach, ćw. 2 ze str. 27 i ćw. 3 ze str. 29

– wklejona tabelka w zeszycie dot. układania wyrazów w kolejności alfabetycznej.

– Ćwiczenia II – ćw. 4 i 5 ze str. 9