Klasa 1A, lekcja 14.04.2019

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 14.04.2019 została wyłączona

Nasze ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od powtórki dwuznaków: ile ich mamy, jakie dwuznaki występują w języku polskim oraz ich wymowa wraz z przykładami wyrazów, które je zawierają. W czasie lekcji sprawdzaliśmy również zadanie domowe. Przykłady, które były zadane do zrobienia w domu, wspólnie robiliśmy na tablicy, więc Ci z nas, którzy nie mieli odrobionego zadania mogli je zrobić w czasie lekcji, reszta uczniów sprawdzała, czy ma je odrobione dobrze. Następnie przeszliśmy do tematu lekcji, którym była literka “Śś”. Oczywiście nim rozpoczęliśmy ćwiczenia staraliśmy się znaleźć jak najwięcej wyrazów, które zawierały tę literkę. Ochotnicy zapisywali wyrazy na tablicy, następnie wszyscy przepisywaliśmy je do zeszytu.

Druga część lekcji poświęcona została tematowi “Ptaki”. Przeczytaliśmy opowiadanie o tym samym tytule z naszego elementarza, które omówiliśmy, a następnie rozwiązywaliśmy ćwiczenia.

W czasie zajęć odbyło się również kolejne dyktando.

Baranek Tomek po udanych 2 tygodniach spędzonych z Patrykiem powędrował do Cypriana.

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia literki “Śś” na str. 68 oraz dokończenie ćw. 4 ze str. 69

– Ćwiczenia II – ćw. 4 str. 17

– Proszę, aby dzieci uczestniczące w przedstawieniu z okazji Dnia 3 Maja
zaczęły uczyć się śpiewania piosenki bądź wiersza.

Dziękuję i pozdrawiam