Klasa 1a, lekcja 14.10.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 14.10.2017 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach rozwiązywaliśmy ćwiczenia  dotyczące literek “Dd” i “Ee”.

W czasie pierwszej części zajęć uczyliśmy się również układać wyrazy w kolejności alfabetycznej. Zrobiliśmy kilka przykładów na tablicy oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia. Szło nam to troszkę wolno, ale przy każdej okazji będziemy ćwiczyli ten temat.

W czasie drugiej części zajęć mówiliśmy o zdrowym odżywianiu. Przeczytaliśmy krótkie teksty z naszego Elementarza oraz rozwiązywaliśmy zadania z ćwiczeń.

W naszej klasie mamy nowego przyjaciela – Baranka Tomka. Każde z nas będzie miało okazję zabrać naszego przyjaciela do siebie do domu na cały tydzień i opisać  co fajnego robiliśmy razem przez ten czas. To może być krótkie opowiadanie z wybranego przez nas dnia. Baranek Tomek prowadzi swój własny pamiętnik  i musimy mu pomóc opisać jego przygody.

indexW czasie zajęć uczestniczyliśmy również w krótkiej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów klas starszych naszej szkoły. Wszyscy uczestniczący oraz widownia na koniec akademii otrzymali małe niespodzianki: nauczyciele kartki z życzeniami, a uczniowie cukierki. Byliśmy bardzo zadowoleni 🙂

W tym dniu mieliśmy również próbę z mikrofonem naszej uroczystości Pasowania na ucznia. Musimy jeszcze w domu poćwiczyć śpiewanie piosenek, a recytowanie wierszy wyszło nam bardzo dobrze.

Praca domowa:
– pisownia literek D i E w ćwiczeniach – Ćwiczenia I,  str. 26 i 28,
– Ćwiczenia I – ćw. 2 str. 27;  ćw. 1 i 3 str. 28 i 29,
– Ćwiczenia II – ćw. 1 str. 5 ; natomiast ćw. 2 str. 5 – dla ochotników,
– Ćwiczenia II – ćw. 2 i 4 str. 10 i 11 – w zeszytach wklejone zostały zadania z literek, głosek i sylab oraz układania wyrazów w kolejności alfabetycznej – w ramach ćwiczeń  i powtórzeń w domu, nieobowiązkowe.