Klasa 1A, lekcja 15.09.2018

Klasa 1A, lekcja 15.09.2018

Klasa 1A, lekcja 15.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 15.09.2018 została wyłączona

 

Witamy w klasie 1A 🙂

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy litery: „Tt” i „Oo” oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi literami. W zeszycie zapisaliśmy wyrazy, które były przykładami słów rozpoczynającymi się na te litery. Wszystkie przykłady były podane przez nas samych, a co poniektóre samodzielnie przez nas napisane na tablicy:-)

W czasie lekcji odwiedził nas ksiądz Łukasz, który opowiadał nam o Bogu i początku świata. Uczyliśmy się również piosenki, która nawiązuje do sześciu dni, w czasie których Bóg stworzył wszechświat, a w dniu siódmym odpoczywał.

Druga część zajęć to rozmowa o bezpieczeństwie na drodze. Posłuchaliśmy opowiadania pt. „Będę bezpieczny”, które wszyscy razem omówiliśmy. Wiemy jak przechodzić na pasach przez jezdnię, zarówno w przypadku gdy jest sygnalizator świetlny, czy też go nie ma. W opowiadaniu, które usłyszeliśmy była mowa o patrzeniu najpierw w lewą stronę, potem w prawą, a następnie jeszcze raz w lewą. Wiemy jednak, że bohater opowiadania – Wojtek – mieszka w Polsce, a tam ruch mamy prawostronny. My mieszkamy w UK i tutaj samochody poruszają się lewą stroną ulicy.
Pani pokazała nam na czym polega różnica i wyjaśniła, że mieszkając tutaj w Anglii – najpierw patrzymy w prawą stronę, potem w lewą i na końcu jeszcze raz w prawą stronę. Tak też zapisaliśmy w ćwiczeniach.

W czasie lekcji rozmawialiśmy również o rodzajach znaków drogowych, których mamy 4 rodzaje. Są to znaki: zakazu, nakazu, informacyjne i ostrzegawcze. Pani wyjaśniła i pokazała nam jaka jest różnica między nimi.

Ostatnie lekcje to również nauka o zasadach pisowni zdań – wiemy już wszyscy, że zawsze rozpoczynamy zdania z dużej litery i kończymy kropką. Wiemy również, że imiona zawsze piszemy z dużej litery.

Otrzymaliśmy od Pani kartki ze znakami drogowymi do pokolorowania w domu. Pani prosiła o ich przyniesienie na następną lekcję – powiesimy je na korytarzu, na naszej klasowej tablicy.


Zadanie domowe:

– dokończyć wszystkie ćwiczenia z kserokopii, które pozostały do zrobienia,

– pokolorować prawidłowo, zgodnie z zasadami, kartki ze znakami drogowymi.

 

Bardzo Państwa proszę o powtarzanie z dziećmi na bieżąco przerabiany materiał – czytanie opowiadań, przerabianie ćwiczeń, odrabianie zadań domowych.

Dziękuję i pozdrawiam

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top