Klasa 1A, lekcja 16.02.2019

Klasa 1A, lekcja 16.02.2019

Klasa 1A, lekcja 16.02.2019

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 16.02.2019 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Dzisiaj na zajęciach poznaliśmy dwuznak „cz”. Ci z nas, którzy znali wyrazy z tym dwuznakiem, pisali je na ochotnika na tablicy, a następnie wszyscy przepisywali je do zeszytów. W czasie lekcji
zrobiliśmy ćwiczenia nr 1-3 ze str. 66-67 z Ćwiczeń I. W ćwiczeniu nr 1 poznaliśmy nowy wyraz: „wczasy”.

Druga część zajęć poświęcona została Warszawie. Jeszcze przed przerwą poznaliśmy „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”, z której dowiedzieliśmy się jak powstała osada, którą nazwano Gniezno, a także, że była to nasza pierwsza stolica Polski. Przypomnieliśmy sobie o drugiej stolicy Polski – Krakowie, a następnie przeszliśmy do Warszawy. Wiemy także skąd wzięła swoją nazwę nasza stolica, a to dzięki kolejnej legendzie, którą była „Legenda o Warsie i Sawie”. W czasie zajęć korzystaliśmy z materiałów, dzięki którym mogliśmy zobaczyć jak wygląda Sejm, Pałac Prezydencki, a także kilka najważniejszych zabytków w tym mieście. Wiemy również jak wyglądają pomniki Syrenki, które znajdują się nad Wisłą i na Starym Mieście.

Część naszych zajęć poświęciliśmy na powtórzenie materiału. Zrobiliśmy po dwa przykłady z zdania 1 i 2 na tablicy z kartek, które przekazała nam Pani czasie zajęć. Niektórzy z nas wciąż mają problem ze wskazaniem w wyrazie samogłosek i spółgłosek oraz nie znają różnicy między literą a głoską. Musimy więcej ćwiczyć i powtarzać materiał z rodzicami w domu.

Nasz przyjaciel Misio Pysio po udanym tygodniu spędzonym z Philipem powędrował do Martyny.


Zadanie domowe:
– Ćwiczenia I – pisownia dwuznaku „cz” – str. 66 i ćw. 4 i 5 ze strony 67,
– kartka z powtórzeniem wiadomości (przesyłam również w załączeniu dla nieobecnych uczniów).

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top