Klasa 3, lekcja 16.06.2018

Klasa 3, lekcja 16.06.2018

Klasa 3, lekcja 16.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 3, lekcja 16.06.2018 została wyłączona

Co słychać w klasach 3-cich?

Po wszystkich eskapadach i feriach powróciliśmy do rzeczywistości, czyli do naszych zajęć szkolnych. Tematem głównym był Dzień Ojca, który jest obchodzony w różnych krajach w różnych terminach. W Anglii tatusiowie świętują 17.06.2018, ponieważ akurat na tę niedzielę przypada to święto w tym roku, a w Polsce jest to data stała 23.06. Wykonaliśmy laurki ze specjalnymi życzeniami w formie wierszyka. Uczyliśmy się rymowania wyrazów, były to nasze pierwsze próby poetyckie. Niektóre dzieci w ogóle nie chciały nawet spróbować ułożyć jakiejkolwiek rymowanki.

Oczywiście nie zabrakło ćwiczeń ortograficznych i gramatycznych, również takich w formie zabawy. Jedna z nich to losowanie wyrazu, określenie, co to za część mowy i ułożenie z tym wyrazem zdania, które jest częścią jakiejś niezwykłej historii. W 3a historyjka musiała być śmieszna, a w 3c to koniecznie musiał być horror. 3b natomiast układała zdania z rozsypanki wyrazowej, rozpoznawała części mowy ze zbioru wyrazów oraz ćwiczyła wypowiedź ustną, ponieważ niemal każdy chciał się podzielić wrażeniami z minionych ferii.

30 czerwca odbędzie się finał naszego szkolnego konkursu ortograficznego. Wezmą w nim udział wszyscy finaliści konkursów cząstkowych (miejsca I –III).

Do 30 czerwca również zbieramy prace na konkurs poetycki „Pod Skrzydłami Anioła Poezji” (wiersze związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości). Uwaga! Finał w październiku w Londynie!

7 lipca odbędzie się „Mam talent”. Proszę się zgłaszać do p. Ani Czaban bezpośrednio lub poprzez nauczyciela czy też asystenta. Mamy nadzieję , że spośród tylu utalentowanych trzecioklasistów, znajdą się tacy, których zobaczymy i usłyszymy na naszej scenie.

                                                                                                                                                                          


Zadanie domowe:

3a i 3c : ćwiczenia ortograficzne na osobnej kartce, która ma być wklejona do zeszytu.

3b: powtórzyć reguły ortograficzne i gramatyczne.

Zawsze zadane jest czytanie po polsku!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top