Klasa 1a, lekcja 16.09.2017

Klasa 1a, lekcja 16.09.2017

Klasa 1a, lekcja 16.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 16.09.2017 została wyłączona

Wychowawca: Ewelina Rytel
Asystent: Renata Czubiuk

 

Ostatnie nasze zajęcia to ćwiczenie pisowni liter: „Tt” i „Oo” oraz rozwiązywanie ćwiczeń związanymi z tymi literami. W zeszycie zapisaliśmy kilka wyrazów, które były przykładami słów rozpoczynającymi się na te litery. Wszystkie przykłady były podane i samodzielnie przez nas napisane na tablicy. Małe problemy sprawił nam wyraz „ośmiornica”  i „torebka” , które napisaliśmy  z jednym malutkim błędem, ale to nic takiego, Pani i tak była z nas bardzo dumna!!!!

W czasie lekcji odwiedził nas ksiądz Tomek, który opowiadał nam o Bogu i początku świata. Na pytanie: „jak nazywali się pierwsi ludzie”, nikt z nas nie znał odpowiedzi, ale zmieniło się to już po kilku minutach.

Kilka razy powtórzyliśmy imiona „Adam i Ewa” i każdy z pewnością będzie je już pamiętał 🙂

Druga część zajęć to rozmowa  o bezpieczeństwie na drodze. Pani przeczytałam nam opowiadanie pt. „Będę bezpieczny”, które wszyscy razem omówiliśmy. Wiemy jak przechodzić na pasach przez jezdnię, zarówno w przypadku gdy jest sygnalizator świetlny, czy go nie ma. W opowiadaniu, które usłyszeliśmy była mowa o patrzeniu najpierw w lewą stronę, potem w prawą, a następnie jeszcze raz w lewą. Pani wyjaśniła nam, że Wojtek – bohater naszego opowiadania, mieszka w Polsce, a tam ruch mamy prawostronny. My mieszkamy w UK i tutaj samochody poruszają się lewą stroną ulicy. Pani pokazała nam na czym polega różnica  i wyjaśniła, że mieszkając tutaj, w UK – najpierw patrzymy w prawą stronę, potem w lewą i na końcu jeszcze raz w prawą stronę. Tak też zapisaliśmy  w naszych ćwiczeniach.

W czasie lekcji rozmawialiśmy również o rodzajach znaków drogowych, których mamy aż 4 rodzaje. Są to znaki: zakazu, nakazu, informacyjne  i ostrzegawcze. Pani wyjaśniła  i pokazała nam jaka jest różnica między nimi.

Ostatnie lekcje to również nauka o zasadach pisowni zdań – wiemy, że zdania zawsze rozpoczynamy z dużej litery i kończymy kropką. Wiemy również, że imiona zawsze piszemy z dużej litery.

W czasie lekcji mówiliśmy również o tym, jak powinno się adresować listy/kartki pocztowe. Poznaliśmy skróty obowiązujące przy adresowaniu listów oraz poznaliśmy nowe słownictwo: nadawca i adresat. Próbowaliśmy w ramach ćwiczeń zaadresować kopertę. Nie wszyscy z nas zdążyli to zrobić na lekcjach, Pani prosiła, aby dokończyć ćwiczenie w domu.


Zadanie domowe:
– dokończyć wszystkie ćwiczenia,
– pokolorować otrzymane kartki ze znakami drogowymi.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top