Klasa 1a, lekcja 17.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 17.03.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o dwuznaku “dź”. Tym razem było nam trudniej znaleźć wyrazy z tym dwuznakiem, dlatego nie mamy za wiele przykładów w zeszycie. Więcej słów z “dź” było w naszych ćwiczeniach i okazało się, że jednak znamy ich o wiele więcej niż na początku się nam wszystkim wydawało.

Jeszcze przed przerwą omówiliśmy opowiadanie pt. “Powitanie wiosny” z naszego elementarza.

Po przerwie odbyły się Rekolekcje, a po powrocie do klasy rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z naszym opowiadaniem.

Dyplomy Czytelnika Miesiąca Lutego otrzymali: Hania, Oskar Ł., Oliwier i Piotr M. – wielkie gratulacje!

Nasz przyjaciel Baranek Tomek po udanych 2 tygodniach spędzonych z Alicją powędrował do Hani.

Zadanie domowe:
– Ćwiczenie I – ćw. 3 ze str. 77;