Klasa 1a, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 1A:-)

Nasze ostatnie zajęcia poświęciliśmy literkom “Bb” i “Pp”. Tradycyjnie staraliśmy się znaleźć kilka wyrazów, które rozpoczynają się na te literki, zapisać je na tablicy, a potem w zeszytach. Następnie rozwiązywaliśmy ćwiczenia dotyczące tych literek w Ćwiczeniach I.

Mieliśmy również krótką powtórkę dotyczącą samogłosek, spółgłosek, liter, głosek i sylab. W zeszycie wkleiliśmy specjalną tabelkę z zadaniami, którą wspólnie rozwiązywaliśmy.

Na drugiej części zajęć poznaliśmy jednego z największych polskich poetów – Juliana Tuwima. Lekcję rozpoczęliśmy od pokazania portretu przedstawiającego naszego poetę. Próbowaliśmy zgadnąć, kogo może on przedstawiać. Niestety, mimo kilku podpowiedzi nie udało się nikomu tego odgadnąć 🙁 W czasie lekcji czytaliśmy kilka wierszy: Lokomotywa, Bambo, Pstryk, Rzepka, Okulary, Abecadło, Spóźniony słowik. Każdy wiersz po przeczytaniu został przez nas starannie omówiony. Ostatnie minuty przed końcem zajęć poświęciliśmy na grę “wisielec”. Sami wymyślaliśmy słowa, które reszta klasy starała się odgadnąć.

W klasie mamy nowego przyjaciela – Misia Pysia. W czasie zajęć mieliśmy głosowanie dotyczące wybrania imienia dla naszego przyjaciela. Także po burzliwym głosowaniu wyszło na Misia Pysia. Nasz przyjaciel prowadzi swój własny pamiętnik, a my musimy mu pomóc opisać jego przygody. Co tydzień, w każdą sobotę Pani będzie losowała osobę, która weźmie Misia Pysia do siebie do domu. Jako pierwszy Misia Pysia wziął do domu Patryk 🙂

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia literek “Bb” i “Pp” w ćwiczeniach str. 40 i
42; dokończyć wszystkie ćwiczenia dot. tych literek,

– w zeszycie – dokończyć tabelkę.