Klasa 1a, lekcja 18.11.2017

Klasa 1a, lekcja 18.11.2017

Klasa 1a, lekcja 18.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 18.11.2017 została wyłączona

Nasze ostatnie zajęcia poświęciliśmy literkom „Bb” i „Pp”. Tradycyjnie staraliśmy się znaleźć kilka wyrazów, które rozpoczynają się na te literki, zapisać je na tablicy, a potem w zeszytach. Następnie rozwiązywaliśmy ćwiczenia dotyczące tych literek.

W czasie zajęć, w ramach ćwiczeń, rozwiązywaliśmy w zeszytach również dwa rebusy poświęcone literkom „ą” i „ę”.

1Na drugiej części zajęć poznaliśmy jednego z największych polskich poetów – Juliana Tuwima. Lekcję rozpoczęliśmy od dwóch zdjęć przedstawiających naszego poetę. Próbowaliśmy zgadnąć, kogo mogą one przedstawiać. Niestety, mimo kilku podpowiedzi nie udało się nikomu z nas tego odgadnąć W czasie lekcji czytaliśmy kilka wierszy: Lokomotywa, Bambo, Pstryk, Rzepka, Okulary, Abecadło, Kotek, Słoń Trąbalski, Zosia Samosia. Każdy wiersz po przeczytaniu został przez nas starannie omówiony. Ostatnie minuty przed końcem zajęć poświęciliśmy na narysowanie rysunku, który przedstawiałby bohatera, scenę itp. którą najlepiej zapamiętaliśmy z któregokolwiek z wierszy.

4

Nasz przyjaciel Baranek Tomek po przyjemnym weekendzie spędzonym z Zosią powędrował do Oskara Ł.

2

 


Zadanie domowe:
– Ćwiczenia I – pisownia literek „Bb” i „Pp” w ćwiczeniach str. 40 i 42; ćw. 4 str. 41 i dokończyć ćw. 1 str. 42
– w zeszycie – napisać wyrazy, które powstaną z podanych sylab. Podkreślić w nich literę „ę” i „ą”.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top