Klasa 1a, lekcja 19.01.2019

Klasa 1a, lekcja 19.01.2019

Klasa 1a, lekcja 19.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 19.01.2019 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Na zajęciach w dniu dzisiejszym poznaliśmy nasz pierwszy dwuznak, którym było „rz”. Zanim rozpoczęliśmy rozmowę na temat naszego dwuznaku, dowiedzieliśmy się, co to w ogóle są dwuznaki oraz ile ich mamy w języku polskim. Przećwiczyliśmy również wymowę każdego dwuznaku z osobna. Na lekcji również uczyliśmy się literować, głoskować oraz mówić sylabami wyrazy zawierające dwuznaki. Na początku wszyscy byli trochę zagubieni, ale po kilku przykładach szło nam nawet dobrze.

W czasie lekcji poznaliśmy zasady pisowni „rz”, które wkleiliśmy do zeszytu, a także wpisaliśmy kilka przykładów. W czasie lekcji rozwiązywaliśmy ćw. 1 i 3 ze str. 58-59 z Ćwiczeń I.

W czasie lekcji religii Ks. Łukasz opowiadał nam o Świętych. Lekcję rozpoczął od nawiązania do znaków drogowych, które kierowcom wskazują jak prawidłowo dotrzeć do celu. Zastanawialiśmy się jakie znaki prowadzą do Nieba. Już wiemy, że są to przede wszystkim Pismo Święte (Słowo Boże) oraz 10 Przykazań Bożych. Próbowaliśmy sobie również odpowiedzieć na pytanie „Czy w czasie naszego życia można zostać Świętym?”

Drugą część zajęć przeznaczyliśmy dla tematu „Kosmos”. W czasie lekcji czytaliśmy opowiadanie z naszego elementarza ze str. 110 o tym samym tytule. Dowiedzieliśmy się z niego jak nazywał się pierwszy człowiek, który poleciał w kosmos oraz jak nazywał się pierwszy polski kosmonauta. Kolejną nową rzeczą był wyraz „kosmonauta”, gdzie literkę „u” wymawiamy jak „ł”.
Przy rozmowie o kosmosie nie mogliśmy pominąć osoby Mikołaja Kopernika, Torunia i pierników. Tutaj skorzystaliśmy z materiałów, które otrzymaliśmy od naszej Pani. Poznaliśmy miejsca, które warto zobaczyć w Toruniu, poznaliśmy również odkrycie Mikołaja Kopernika. Wiemy także, że Toruń znany jest również dzięki piernikom. Wiemy także, gdzie znaleźć Toruń na mapie Polski.

Nasz przyjaciel Misio Pysio spędza kolejny tydzień z Mikołajem.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Grudnia 2018 otrzymał Bartek – serdecznie gratulujemy!


Zadanie domowe:
– dokończyć tabelkę w zeszycie dot. literowania, głoskowania i mówienia sylabami
– pisownia dwuznaku „rz” oraz ćw. 2 i 4 ze str. 58 i 59 z Ćwiczeń I
– ćw. 3-6 ze str 34 i 35 w Ćwiczeniach II
– dokończyć zadania na ostatniej stronie kserówki dot. miasta Torunia

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top