Klasa 1a, lekcja 19.05.2018

Klasa 1a, lekcja 19.05.2018

Klasa 1a, lekcja 19.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 19.05.2018 została wyłączona

 

Nasze ostatnie zajęcia poświęciliśmy pisowni nazw zawodów, które kończą się na „arz” i „erz”. Już wiemy i będziemy pamiętali, że zawsze piszemy „rz” w nazwach wszystkich wykonawców czynności i zawodów. W tym celu wkleiliśmy sobie tabelkę do zeszytu, do którego zawsze możemy zajrzeć i przypomnieć sobie wszystkie nasze zasady, które poznalismy do tej pory. Następnie przyszedł czas na krótką zabawę. Na kartce wypisane zostały nazwy zawodów/czynności, które wylosowane patyczkiem osoby miały za zadanie przedstawić ruchem, mimiką, swoim kolegom i koleżankom w klasie. Ich zadaniem było zgadnąć co przedstawia osoba na środku klasy. Męską formę odgadniętego wyrazu zapisywaliśmy w kolumnie na tablicy i w zeszytach. Następnie wszyscy razem zgadywalismy ich formy żeńskie i obserwowaliśmy, co stało się z „rz”. Tym samym przypomnieliśmy sobie zasadę pisowni „rz” w wyrazach.

W czasie lekcji przeczytaliśmy opowiadanie pt. „Remont w domu” z naszego elementarza oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia.

W czasie lekcji odbyły się również zajęcia logopedyczne. Tym razem uczyliśmy się piosenki „Siała Baba mak”, którą wyklaskiwaliśmy. Najlepszą jednak częścią tych zajęć było robienie baniek. Każdy otrzymał rureczkę i talerzyk z płynem. Zadanie polegało na zrobieniu jak największej bańki. Wszyscy otrzymali instrukcje od p. Niny, aby zrobienie bańki było łatwe, szybkie i przyjemne. Każdemu się to udało i to po kilka razy 🙂 Wszyscy doskonale się bawiliśmy.

Drugą część zajęć przeznaczyliśmy na poznanie nazw i pisownię polskich nazw dni tygodnia i miesięcy oraz pór roku. Nazwy dni tygodnia wpisaliśmy sobie do zeszytu, natomiast nazwy pór roku i miesięcy – w kserówkach. Wielkie brawa dla Cypriana, Amelki G., Hanii, którzy opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom z klasy o czym była „Baśń o 12 miesiącach”. W czasie zajęć rozmawialiśmy na temat bohaterów: tutaj zapoznaliśmy się z pojęciami: macocha i pasierbica. Kto występował w baśni, jakie te postacie były. Wspólnie odpowiadalismy na pytania i dyskutowaliśmy: dlaczego macocha wysyłała pasierbicę do lasu, dlaczego wysłała także swoją córkę, czego naprawdę chciała macocha? Porównywaliśmy ubiór dziewczynek. Poruszyliśmy również temat nagrody i kary – dlaczego pasierbica nie zamarzła, a córka tak? Czy warto być dobrym?

Baranek Tomek po udanych dwóch tygodniach spędzonych u Cypriana powędrował do Patryka K.


Zadanie domowe:

– Ćwiczenia II – ćw. 3 i 4 str. 71,

– w zeszycie – 6 zagadek ro rozwiązania, w wierszu podkreślić nazwy miesięcy. Nauczyć się nazw dni tygodnia i miesięcy w prawidłowej kolejności.

– wszystkie pozostałe zadania z kserówek, które przekazałam dzieciom.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top