Klasa 1a, lekcja 20.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 20.01.2018 została wyłączona

W dniu dzisiejszym poznaliśmy nasz pierwszy dwuznak, którym było “rz”.

Zanim rozpoczęliśmy rozmowę na temat naszego dwuznaku, dowiedzieliśmy się co to w ogóle dwuznaki są oraz ile ich mamy w języku polskim.

Przećwiczyliśmy również wymowę każdego dwuznaku z osobna. Na lekcji również uczyliśmy się literować, głoskować  oraz mówić sylabami wyrazy zawierające dwuznaki. Na początku wszyscy byliśmy trochę zagubieni, ale po kilku wyrazach szło nam nawet dobrze.

W czasie lekcji poznaliśmy zasady pisowni “rz”, które wkleiliśmy do zeszytu, a także wpisaliśmy kilka przykładów nim rozpoczęliśmy rozwiązywanie ćwiczeń.

Nasz przyjaciel Baranek Tomek po udanym i pełnym wrażeń tygodniu spędzonym z Niną powędrował do Oskara W.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Grudnia 2017 otrzymali Piotr M. i Nina – serdecznie gratulujemy!

W czasie lekcji Pani rozdała nam dyktanda. Uczniowie, którzy zajęli II i III miejsce oraz Ci, którzy zostali wyróżnieni, otrzymali małe upominki od p. Anety Jesionowskiej odpowiedzialnej za organizację konkursu ortograficznego. Byli to: Piotr M., Nina, Oliwier K. i Zosia, która w tym dniu była nieobecna. Wielkie Brawa!!!!

Otrzymaliśmy kolejne materiały do przyswojenia na następny konkurs ortograficzny, który odbędzie się w miesiącu lutym.

Po przerwie odbyło się przedstawienie dla naszych kochanych babć i dziadków, na które nie mogliśmy się doczekać. Dziękujemy bardzo mamie Piotra M. za upieczenie ciasta na poczęstunek dla naszych gości.

Zadanie domowe:

– dokończyć tabelkę w zeszycie dot. literowania, głoskowania  i mówienia sylabami

– pisownia dwuznaku “rz” oraz ćw. 1 ze str. 58 z Ćwiczeń I