Klasa 1a, lekcja 20.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 20.10.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Ostatnie zajęcia poświęciliśmy literkom “Cc” i “Nn”. W czasie zajęć rozwiązywaliśmy ćwiczenia poświęcone tym literkom. W zeszytach wypisaliśmy wiele wyrazów rozpoczynających się na te litery, które ułożyliśmy w kolejności alfabetycznej. Wszystkie wyrazy były przykładami podanymi przez nas samych.

W czasie I części zajęć uczestniczyliśmy w warsztatach logopedycznych, które odbyły się w auli szkoły. Nauczyliśmy się zabawnej piosenki, którą śpiewaliśmy i wyklaskiwaliśmy na stojąco i na siedząco. Było naprawdę zabawnie.

Po przewie odbyła się długo przez nas wyczekiwana uroczystość Pasowania na ucznia! Mówiliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenkę, ale najważniejszy moment to ślubowanie, które złożyliśmy w obecności naszych rodziców i młodszych kolegów z “zerówki”. Pani Dyrektor pasowała nas na uczniów wielkim ołówkiem, a panie wychowawczynie wręczyły nam dyplomy i oczywiście rożki wypełnione słodyczami. Po uroczystości odbył się poczęstunek. Nasze mamy upiekły pyszne ciasta na ten dzień. Wszyscy z pewnością zapamiętamy ten dzień na długo!

Dyplom Czytelnika Miesiąca Września otrzymała również Maja – serdeczne gratulacje!

W związku z feriami, nie ma zajęć w sobotę 27.10. Spotykamy się w dniu 03 listopada.

Zadanie domowe:

– dokończyć pisownię literek w ćwiczeniach na str. 30 i 32,