Klasa 1a, lekcja 21.04.2018

Klasa 1a, lekcja 21.04.2018

Klasa 1a, lekcja 21.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 21.04.2018 została wyłączona

 

Początek naszych zajęć to warszaty ekologiczne, które zorganizowała klasa III. Warszataty odbyły się na auli. Było kilka stanowisk, które każdy miał możliwość odwiedzić, były to m.in.: stanowisko, gzie mozna było zbudować cokolwiek, co podpowiadała nam wyobraźnia z materiałów przeznaczonych do recyklingu, ubrać postacie używając do tego ubrań wyciętych z kolorowych gazet, pokolorować obrazki tematycznie związane z Dniem Ziemi, być świadkiem doświadczenia, gdzie wykorzystana została woda i wypełniacze paczek, które zamiast ze styropianu wykonane zostały z kukurydzy.

Po warsztatach odbyły się w klasie zajęcia logopedyczne. W czasie tych zajęć próbowaliśmy wydmuchiwać piórka z plastikowych kubeczków, tak, aby nie spadły na stoliki. Śpiewaliśmy również piosenkę „Była sobie żabka mała” wyklaskując sylaby rękami. Zajęcia były bardzo ciekawe i wszyscy świetnie się przy tym bawili.

W końcu przyszedł czas na poprowadzenie zajęć, których bohaterką tym razem była litera „Ć ć”. Chętni uczniowie wypisywali na tablicy wyrazy z tą literą, które sami znaleźli. Następnie wszyscy przepisywali je do zeszytów.

Po przerwie odbyła się dyskusja na temat Dnia Ziemi: dlaczego obchodzimy to święto, po co ono jest, co to jest recykling, dlaczego jest ważny, mówiliśmy również o oszczędzaniu wody i energii elektrycznej. W czasie lekcji dyskutowaliśmy również na temt opowiadania „Ochrona przyrody” z naszego elementarza oraz rozwiązywalismy ćwiczenia.

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Cyprianem powędrował do Amelki G.

Dyplomy Czytelnika Miesiąca Marca 2018 otrzymali Oskar Ł. oraz Piotr M. – wielkie gratulacje!

Wyróżnienia w konkursie ortograficznym otrzymali: Nina, Hania i Piotr M. – gratulacje!!!


Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – ćw. 4 i 5 str. 71;

– Ćwiczenia II – ćw. 3 i 4 str. 37;

– Proszę, aby dzieci uczestniczące w przedstawieniu z okazji Dnia 3 Maja zaczęły uczyć się śpiewania piosenki bądź wiersza.

Dziękuję

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top