Klasa 1a, lekcja 21.10.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 21.10.2017 została wyłączona

Ostatnie zajęcia poświęciliśmy literkom “Cc” i “Nn”. W czasie naszych zajęć rozwiązywaliśmy ćwiczenia poświęcone naszym literkom oraz ćwiczyliśmy pisownię wspomnianych literek ponieważ ich sprawiała nam ona trochę problemów. Pani prosiła, abyśmy choć trochę poćwiczyli pisanie naszych litrek w domu w czasie ferii.

Na lekcji religii ksiądz Tomek opowiadał nam o Dniu Wszystkich Świętych.

W czasie zajęć pisaliśmy również test. Wyniki nasi rodzice poznają w czasie wywiadówek.

Nasz przyjaciel Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Dominikiem powędrował do Fabiana.

pasowanie_ucznia2

Po przewie w końcu nadszedł czas na Pasowanie na ucznia. Nie mogliśmy się wprost doczekać kiedy to nastąpi. Zasypywaliśmy nasza Panią setkami pytań: “Kiedy będzie pasowanie?”. W czasie naszej uroczystości mówiliśmy wierszyki  i śpiewaliśmy piosenkę. Po naszych występach zastępczyni p.Dyrektor położyła nam na ramieniu ołówek. To był symboliczny gest wpisania nas w poczet uczniów naszej szkoły. Rodzice, którzy towarzyszyli nam w tym ważnym momencie, byli z nas dumni. Na pamiątkę tego ważnego dnia otrzymaliśmy dyplom i rożek obfitości 🙂

W związku z feriami, nie ma zajęć w sobotę, dnia 28.10. Spotykamy się w dniu 04 listopada.

Zadanie domowe:
– dokończyć  pisownię literek w ćwiczeniach na str. 30 i 32