Klasa 1A, lekcja 22.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 22.09.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 1A! 🙂

Na ostatnich zajęciach ćwiczyliśmy pisownię liter: “Ii” i “Ss” oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi literami. W zeszycie jak zwykle zapisaliśmy kilka wyrazów, które były przykładami słów rozpoczynającymi się na te litery. Wszystkie przykłady były podane przez nas samych i samodzielnie przez nas napisanymi na tablicy. W trakcie rozwiązywania zadań poznaliśmy nowe słowo: “kosa”. Większość z nas nie wiedziała co to jest i do czego służy, ale po ostatnich zajęciach wszyscy będziemy już pamiętali.

W czasie lekcji odwiedził nas ksiądz Łukasz, który pojawił się na zajęciach z gitarą. Rozmawialiśmy o Arce Noego oraz uczyliśmy się śpiewać piosenkę “Tu stoją krokodyle”.

Druga część naszych zajęć była poświęcona jesieni. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. “Wiewióreczka”, z którego dowiedzieliśmy się dlaczego mówimy o wiewiórkach, że sadzą lasy. Opowiadaliśmy sobie o oznakach nadchodzącej jesieni – co zmienia się w naszym otoczeniu i jak poznajemy, że zbliża się jesień. Rozwiązywaliśmy również ćwiczenia związane z tą porą roku.
W czasie zajęć kolorowaliśmy liście, która ozdobią naszą klasową tablicę na korytarzu. Oczywiście, kolorując nasze papierowe liście pamiętaliśmy o kolorach jesieni, które powinny dominować: pomarańczowy, czerwony, żółty, brązowy.

Zadanie domowe:

– dokończyć wszystkie ćwiczenia z kserówek.