Klasa 1A, lekcja 22.09.2018

Klasa 1A, lekcja 22.09.2018

Klasa 1A, lekcja 22.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 22.09.2018 została wyłączona

 

Witamy w klasie 1A! 🙂

Na ostatnich zajęciach ćwiczyliśmy pisownię liter: „Ii” i „Ss” oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi literami. W zeszycie jak zwykle zapisaliśmy kilka wyrazów, które były przykładami słów rozpoczynającymi się na te litery. Wszystkie przykłady były podane przez nas samych i samodzielnie przez nas napisanymi na tablicy. W trakcie rozwiązywania zadań poznaliśmy nowe słowo: „kosa”. Większość z nas nie wiedziała co to jest i do czego służy, ale po ostatnich zajęciach wszyscy będziemy już pamiętali.

W czasie lekcji odwiedził nas ksiądz Łukasz, który pojawił się na zajęciach z gitarą. Rozmawialiśmy o Arce Noego oraz uczyliśmy się śpiewać piosenkę „Tu stoją krokodyle”.

Druga część naszych zajęć była poświęcona jesieni. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. „Wiewióreczka”, z którego dowiedzieliśmy się dlaczego mówimy o wiewiórkach, że sadzą lasy. Opowiadaliśmy sobie o oznakach nadchodzącej jesieni – co zmienia się w naszym otoczeniu i jak poznajemy, że zbliża się jesień. Rozwiązywaliśmy również ćwiczenia związane z tą porą roku.
W czasie zajęć kolorowaliśmy liście, która ozdobią naszą klasową tablicę na korytarzu. Oczywiście, kolorując nasze papierowe liście pamiętaliśmy o kolorach jesieni, które powinny dominować: pomarańczowy, czerwony, żółty, brązowy.


Zadanie domowe:

– dokończyć wszystkie ćwiczenia z kserówek.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top