Klasa 1a, lekcja 23.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 23.03.2019 została wyłączona

Tematem naszej ostatniej lekcji była literka „Śś”. Oczywiście nim rozpoczęliśmy ćwiczenia staraliśmy się znaleźć jak najwięcej wyrazów, które zawierały tę literkę. Ochotnicy zapisywali wyrazy na tablicy, następnie wszyscy przepisywaliśmy je do zeszytu. W czasie lekcji rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń I – zadania ze str. 68 i 69.

Druga część lekcji poświęcona została tematowi „Ptaki”. Przeczytaliśmy opowiadanie o tym samym tytule ze str. 92 z naszego elementarza dla tych uczniów, którzy nie zrobili tego w domu, a następnie omówiliśmy je. W czasie zajęć rozwiązywaliśmy zadania ze str. 16 i 17 z Ćwiczeń II.

W czasie lekcji religii ks. Edward rozmawiał z nami na temat Postu oraz jak dużą rolę w tym czasie odgrywa krzyż.

Misio Pysio po udanym czasie spędzonym z Mateuszem powędrował do Dominika.

W czasie zajęć kolorowaliśmy papierowe motyle, które zdobią naszą tablicę na szkolnym korytarzu 🙂

Ostatnie 10 minut zajęć poświęciliśmy na powtórki przerobionego do tej pory materiału. Nie wszyscy z nas pamiętali, które z liter to samogłoski, a które spółgłoski. Mieliśmy również problem z głoskami….. Obiecalismy Pani, że będziemy w domu, razem z rodzicami powtarzali na bieżąco przerabiany w szkole materiał.

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia literki „Śś” na str. 68 oraz dokońcyć ćwiczenia nie zrobione w szkole.

– Ćwiczenia II – str. 17 – dokońcyć ćwiczenia nie zrobione w szkole.

Wielu uczniów odrobiło wszystkie zadania z Ćwiczeń I i II w czasie lekcji.