Klasa 1a, lekcja 23.06.2016

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 23.06.2016 została wyłączona

Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od powtórzenia wiadomości o liczebnikach głównych i liczebnikach porządkowych. Wielkie brawa dla Oskara W., który pochwalił się wiedzą na ten temat.

Tematem naszych ostatnich zajęć były rodzaje zdań. Do zeszytów wkleiliśmy informację na temat rodzajów zdań jakie mamy. Wyjaśniliśmy sobie czym się one różnią od siebie oraz wpisaliśmy do zeszytów po dwa przykłady z każdego rodzaju zdań. Temat okazał się być bardzo łatwy i wszyscy szybko go sobie przyswoiliśmy.

Koniec pierwszej części zajęć przeznaczyliśmy na rysowanie naszych rodzin/rodziców – kto co chciał oraz ćwiczenia czytania swoich kwestii oraz śpiewania piosenek na nasz występ z okazji Dnia Rodziny.
Wielkie brawa dla Cypriana, który zgodził się przeczytać kwestię swojego kolegi, który był nieobecny w tym dniu na zajęciach.
Występ, którym chcieliśmy uczcić Dzień Mamy i Dzień Taty bardzo podobał się naszym rodzicom 🙂

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Oskarem W. powędrował do Amelki G.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Maja otrzymali: Hania oraz Piotr M. – brawa!!!

Na ostatnich zajęciach Pani przekazała również Dyplomy za systematyczne czytanie. Otrzymali go wszyscy Ci uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego przynajmniej cztery razy oddali dzienniczki czytania (było ich w sumie osiem). Dyplomy te otrzymali: Hania, Amelia Cz., Cyprian, Dawid, Dominik, Oskar Ł., Patrick, Piotr M. – wielkie gratulacje!!!

Zadanie domowe:

– ułożyć zdania z rozsypanek wyrazowych wklejonych do zeszytów.