Klasa 1a, lekcja 24.02.2018

Klasa 1a, lekcja 24.02.2018

Klasa 1a, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

Dzisiaj na zajęciach poznaliśmy dwuznak „cz”. Ci z nas, którzy znaleźli wyrazy z tym dwuznakiem, pisali je na ochotnika na tablicy, a następnie wszyscy zapisywaliśmy je do zeszytu. Następnie każde z nas przeczytało po kilka zdań z elementarza ze str. 64 – było to opowiadanie poświęcone dwuznakowi „cz”. Dzięki niemu poznaliśmy znaczenie słów: „zaciekawiony” i „wyprawa z nieznane”. Musimy więcej ćwiczyć nasze czytanie w domu.
Opowiadania w elementarzu z lekcji na lekcję zawierają coraz trudniejsze do przeczytania wyrazy i zaczynamy mieć większe trudności w czytaniu.

W czasie lekcji zrobiliśmy ćwiczenia z Ćwiczeń I. W jednym z ćwiczeń poznaliśmy nowy wyraz: „wczasy”, a jego znaczenie wytłumaczył wszystkim nasz kolega Michał. Bardzo dziękujemy i gratulujemy wiedzy!!!!

Drugą część zajęć przeznaczyliśmy dla tematu „Kosmos”. W czasie lekcji czytaliśmy opowiadanie z naszego elementarza ze str. 110 o tym samym tytule. Dowiedzieliśmy się z niego jak nazywał się pierwszy człowiek, który poleciał w kosmos oraz jak nazywał się pierwszy polski kosmonauta. Kolejną nową rzeczą dla nas był wyraz „kosmonauta”, gdzie literkę „u” wymawiamy jak „ł”.

Przy rozmowie o kosmosie nie mogliśmy pominąć osoby Mikołaja Kopernika, Torunia i pierników. Tutaj skorzystaliśmy z materiałów, które rozdałam nam Pani. Poznaliśmy miejsca, które warto zobaczyć w Toruniu, poznaliśmy również odkrycie Mikołaja Kopernika. Wiemy także, że Toruń znany jest również dzięki piernikom. Wiemy, gdzie znaleźć Toruń na mapie Polski.

W czasie lekcji odbył się drugi konkurs ortograficzny.

Baranek Tomek po udanych 2 tygodniach spędzonych z Agatką powędrował do Alicji.


Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia dwuznaku „cz” – str. 66 i ćw. 4 i 5 ze strony 67,

– Ćwiczenia II – ćw.3-5 str. 34 i 35,

– kserówki – dwa ostatnie podpunkty z ćw. 4 na ostatniej stronie (str. 30)

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top