Klasa 1a, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

Dzisiaj na zajęciach poznaliśmy dwuznak “cz”. Ci z nas, którzy znaleźli wyrazy z tym dwuznakiem, pisali je na ochotnika na tablicy, a następnie wszyscy zapisywaliśmy je do zeszytu. Następnie każde z nas przeczytało po kilka zdań z elementarza ze str. 64 – było to opowiadanie poświęcone dwuznakowi “cz”. Dzięki niemu poznaliśmy znaczenie słów: “zaciekawiony” i “wyprawa z nieznane”. Musimy więcej ćwiczyć nasze czytanie w domu.
Opowiadania w elementarzu z lekcji na lekcję zawierają coraz trudniejsze do przeczytania wyrazy i zaczynamy mieć większe trudności w czytaniu.

W czasie lekcji zrobiliśmy ćwiczenia z Ćwiczeń I. W jednym z ćwiczeń poznaliśmy nowy wyraz: “wczasy”, a jego znaczenie wytłumaczył wszystkim nasz kolega Michał. Bardzo dziękujemy i gratulujemy wiedzy!!!!

Drugą część zajęć przeznaczyliśmy dla tematu “Kosmos”. W czasie lekcji czytaliśmy opowiadanie z naszego elementarza ze str. 110 o tym samym tytule. Dowiedzieliśmy się z niego jak nazywał się pierwszy człowiek, który poleciał w kosmos oraz jak nazywał się pierwszy polski kosmonauta. Kolejną nową rzeczą dla nas był wyraz “kosmonauta”, gdzie literkę “u” wymawiamy jak “ł”.

Przy rozmowie o kosmosie nie mogliśmy pominąć osoby Mikołaja Kopernika, Torunia i pierników. Tutaj skorzystaliśmy z materiałów, które rozdałam nam Pani. Poznaliśmy miejsca, które warto zobaczyć w Toruniu, poznaliśmy również odkrycie Mikołaja Kopernika. Wiemy także, że Toruń znany jest również dzięki piernikom. Wiemy, gdzie znaleźć Toruń na mapie Polski.

W czasie lekcji odbył się drugi konkurs ortograficzny.

Baranek Tomek po udanych 2 tygodniach spędzonych z Agatką powędrował do Alicji.

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia dwuznaku “cz” – str. 66 i ćw. 4 i 5 ze strony 67,

– Ćwiczenia II – ćw.3-5 str. 34 i 35,

– kserówki – dwa ostatnie podpunkty z ćw. 4 na ostatniej stronie (str. 30)