Klasa 1a, lekcja 24.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 24.03.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy już siódmy, ostatni dwuznak: “dż”. Oczywiście początek naszych zajęć to próba znalezienia jak najwięcej
wyrazów z tym dwuznakiem. Nie było łatwo. Ci znas, którym sie to udało, zapisywali go na tablicy, a potem wszyscy przepisywaliśmy go do zeszytu. Dzięki ćwiczeniom rozwiązywanym w czasie lekcji, wiemy co oznacza stwierdzenie “dżdżysty dzień” oraz wiemy jak wygląda drożdżówka, kołowrotek i dżonka. Następnie przeszliśmy do powtórzenia wiadomości o dwuznakach. W tym celu wkleiliśmy do zeszytu zadania z zakresu poznanych wiadomości.

Na drugiej części zajęć dyskutowaliśmy na temat opowiadania pt. “Wiosna w ogrodzie” oraz rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń II. Dzięki ćwiczeniu nr 2 wszyscy wiemy co jest sekator i do czego służy. W czasie zajęć wykonywaliśmy kwiaty i liście na nasze wiosenne drzewko, które znajduje się na korytarzu. Znaleźliśmy również trochę czasu, aby porozmawiać o Wielkanocy i zwyczajach tego święta.

Otrzymaliśmy również od Pani mateiały do przyswojenia na kolejny konkurs ortograficzny.

Nasz przyjaciel Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Hanią powędrował do Patryka K.

Na kolejnych zajęciach spotykamy się w dniu 14.04. W tym właśnie dniu odrabiamy sobotę 03.03, kiedy to zajęcia szkolne zostały odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – ćw. 5 i 6 str. 79

– ćwiczenia II – ćw. 4 i 5 str. 15

– dokończyć zadania z zeszytu.

Dziękuję i pozdrawiam,
Ewelina Rytel