Klasa 1A, lekcja 24.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 24.11.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂
Nasze ostatnie zajęcia to ćwiczenia  w utrwaleniu znajomości literek “Ww” i “Łł”u z nas ma z tym problemy, myląc wymowę i pisownię tych literek z językiem angielskim. Oczywiście w zeszytach zapisaliśmy kilka wyrazów rozpoczynających się na te literki.
Przeczytaliśmy również w elementarzu opowiadania dotyczące tych liter.

Na drugiej części zajęć czytaliśmy opowiadanie pt. “W świecie zwierząt” i rozwiązywaliśmy zadania w Ćwiczeniach II. Dzięki zadaniom, które rozwiązywaliśmy w klasie wiemy jak wygląda płetwal błękitny, miś koala i kobra 🙂

Misio Pysio po przyjemnym tygodniu spędzonym z Patrykiem powędrował do Julii G.

Zadanie domowe:
– pisownia literek “Ww” i “Łł” w Ćwiczeniach I- str. 44 i 46
– Ćwiczenia I – dokończyć ćwiczenia dot. literek “W,w” i “Ł,ł”
– Ćwiczenia II – dokończyć ćwiczenia – str. 38 i 39.

Wielu z nas zrobiło wszystkie zadania w obu ćwiczeniach w czasie lekcji:-)