Klasa 1a, lekcja 25.11.2017

Klasa 1a, lekcja 25.11.2017

Klasa 1a, lekcja 25.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 25.11.2017 została wyłączona

Nasze dzisiejsze zajęcia to ćwiczenia  w utrwaleniu znajomości literek „Ww” i „Łł”. W czasie zajęć staraliśmy się dobrze zapamiętać jak pisze i jak wymawia się te literki w języku polskim ponieważ wiele uczniów ma z tym problemy, myląc wymowę i pisownię tych literek z językiem angielskim. Oczywiście w zeszytach zapisaliśmy kilka wyrazów rozpoczynających się na te literki. Mieliśmy również powtórkę z liter, głosek, sylab, samogłosek i spółgłosek. Każdy z nas wykonał zadanie wykorzystując do tego swoje imię. Musimy ćwiczyć te zadania w domu ponieważ mamy jeszcze problemy z rozpoznawaniem samogłosek i spółgłosek, jak również mylimy głoski z sylabami.

2Po przerwie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początku dowiedzieliśmy się skąd wzięło się to święto i dlaczego pluszowe misie nazywamy „teddy bear”. Następnie każdy z nas przedstawił swoją ulubioną pluszową zabawkę, opowiadając o niej kilka ciekawych rzeczy, np. skąd ją ma, jak się nazywa, co z nią robi w wolnym czasie. itp.

Na drugiej części zajęć graliśmy również w domino sylabowe. Nasza klasa została podzielona na 4 grupy, z których każda miała do ułożenia wyrazy z domina sylabowego. Kilkoro z nas  było trochę znudzonych grą, ale większość miała z niej dużą frajdę.

3Baranek Tomek po kolejnym przyjemnym tygodniu spędzonym tym razem z Oskarem Ł. powędrował do Michała.

W naszej szkole na ostatnich zajęciach w tym semestrze będą wystawiane Jasełka. Nasza klasa będzie w trakcie nich śpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Pani poprosiła, abyśmy zaczęli się jej uczyć – 2 zwrotki jak na razie są wystarczające.


Zadanie domowe:
– pisownia literek „Ww” i „Łł” w ćwiczeniach – str. 44 i 46
– ćw. 3 i 4 str. 47 w Ćwiczeniach I
– ćwiczenia w literowaniu głoskowaniu i mówieniu sylabami, samogłoski  i spółgłoski.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top