Klasa 1A, lekcja 26.01.2019

Klasa 1A, lekcja 26.01.2019

Klasa 1A, lekcja 26.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 26.01.2019 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Kolejną literką poznaną na naszych zajęciach była litera „H,h”. Na początku zajęć dowiedzieliśmy się jak nazywamy „h” i „ch”, a następnie przeszlismy do zapisania w zeszytach kilku przykładów dotyczących prowadzonej lekcji. W czasie zajęć rozwiązywaliśmy zadania nr 1 i 2 ze str. 60 i 61 z Ćwiczeń I. Wielu z nas zrobiło więcej zadań. Mówiliśmy również o pisowni dużej litery H przez dzieci w polskiej szkole, która trochę różni się od pisowni tej litery w szkołach angielskich. Mogliśmy sobie wybrać, jaki styl pisowni bardziej nam odpowiada. W czasie ćwiczeń wyjaśniliśmy sobie pojęcia: błahy, błazen, haft, herb, wahadło i harcerz.

W czasie II części zajęć czytaliśmy czytankę pt. „W muzeum” ze strony 94 naszego elementarza oraz rozwiązywaliśmy zadanie nr 1 ze str. 18 z Ćwiczeń II. W czasie lekcji prowadziliśmy dyskusję na temat znaczenia muzeów w naszym życiu: dlaczego są nam potrzebne, co możemy w nich zobaczyć. Przy rozwiązywaniu zadania nr 1 z Ćwiczeń II dowiedzieliśmy się co oznacza odpowiadanie pełnymi zdaniami. Będziemy ćwiczyli odpowiadanie na pytania pełnymi zdaniami przy każdej nadarzającej się okazji. Omówiliśmy również ćw. 3 ze str. 19 (Ćwiczenia II) czyli zawody wykonywane przez ludzi, które ulegają upływowi czasu. Rozpoczęliśmy od wyjaśnienia znaczenia słowa „zawód”:-)

W czasie naszych rozmów okazało się, że nikt z nas nie wie jak wyglądają i co to są „gabloty”. Pani starała się nam to wytłumaczyć i opisać jak najlepiej mogła. Obiecała nam, że za tydzień, w czasie
naszej wycieczki do muzeum, każdy z nas będzie miał okazję zobaczyć jak wygląda „gablota”.

Nasz przyjaciel Misio Pysio spędza kolejny tydzień z Mikołajem 🙂


Zadanie domowe:
– rozsypanka wyrazowa wklejona w zeszycie,
– pisownia litery „H h” oraz ćw. 3 i 4 str. 60 i 61 z Ćwiczeń I,
– ćw. 2 i 4 ze str. 18 i 19 z Ćwiczeń II

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top