Klasa 1a, lekcja 26.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 26.05.2018 została wyłączona

Na naszych ostatnich zajęciach odbyło się powtórzenie materiału, który przerabialiśmy do tej pory w czasie tego roku szkolnego. Dzięki ćwiczeniom przypomnieliśmy sobie m.in. czym różni się samogłoska od spółgłoski, czy też litera od głoski. Ćwiczenia przerabiane w czasie
powtórki będą na teście w dniu 16.06.2018.

Wielkie brawa dla dla naszych kolegów: Oliwiera oraz Patryka K. za znajomość dni tygodnia oraz miesięcy, brawa dla Cypriana za powiedzenie dni tygodnia w ekspresowym tempie oraz dla Oskara W., który jako pierwszy powiedział pory roku w odpowiedniej kolejności. 🙂

Na lekcji religi ksiądz Tomasz opowiadał nam o Świętej Rodzinie nawiązując do Dnia Matki obchodzony w tym dniu w Polsce. Wszyscy
otrzymaliśmy obrazki do pokolorowania, które na samym dole zawierają zadanie domowe dla rodziców.

Drugą część zajęć przeznaczyliśmy dla tematu: Robimy zakupy. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. “Zakupy” ze str. 132 naszego elementarza
oraz rozwiązywaliśmy zadania 1-3 ze str. 56 i 57 z Ćwiczeń II. Dzięki ćwiczeniom poznaliśmy nowe słownictwo: obuwie, sprzęt AGD, pasmanteria. W czasie zajęć rozmawialiśmy na temat rodzajów sklepów oraz co można w nich kupić, np. piekarnia, cukiernia, kiosk, sklep mięsny, itp. Mieliśmy również małą zabawę, a mianowicie Pani podawała nazwy produktów, a my mieliśmy za zadanie zgadnąć jak ogólnie można je nazwać, np. chleb, bułka, rogal – to pieczywo; kiełbasa, szynka, parówka – to wędliny, itp. Dyskutowaliśmy na temat tego czym różni się sklep samoobsługowy od nie samoobsługowego. Jak zachowujemy się, robiąc zakupy w sklepie nie samoobsługowym – chodziło o pamiętaniu, aby się przywitać ze sprzedawcą, używaniu słowa “proszę”, gdy kupujemy towar oraz pożegnaniu się. Znamy polskie monety i polskie banknoty oraz umiemy odczytywać polskie ceny z produktów. Wiemy kim jest ekspedientka, ekspedient oraz klient.

Uczniowie z największą ilością punktów z konkursu ortograficznego – tego sprzed tygodnia oraz sprzed miesiąca otrzymali małe nagrody. Byli to: Hania, Amelia Cz., Cyprian, Oliwier, Piotr M., Patrick – wielkie gratulacje!

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Patrykiem K. powędrował do Oskara Ł.

W dniu 02.06.2018 mamy ferie. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w naszej wycieczce w dniu 09.06, nie mają w tym dniu zajęć. Spotykamy się w szkole w dniu 16.06 – w tym dniu odbędzie się test.

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia II – dokończyć ćw. 3 ze str. 56, ćw. 4 z tej samej strony,

– nauczę się nazw dni tygodnia, miesięcy oraz pór roku w odpowiedniej
kolejności,

– przygotuję się na test.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam, Ewelina Rytel