Klasa 1b, lekcja 26.05.2018

Klasa 1b, lekcja 26.05.2018

Klasa 1b, lekcja 26.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 26.05.2018 została wyłączona

 

Na dzisiejszych zajęciach powtarzaliśmy wiadomości z gramatyki z całego roku. Zaczęliśmy więc od kolejności alfabetycznej. Przypomnieliśmy sobie kolejność liter w alfabecie a następnie próbowaliśmy ułożyć wyrazy w takiej kolejności. Nie było to łatwe ale daliśmy radę,. Następnie przypomnieliśmy sobie podział wyrazu na sylaby, głoski i litery. Pani przypomniała nam że są dwugłoski i głoski miękkie które tworzą jedną głoskę lecz są to dwie litery. Kolejnym zagadnieniem był podział wyrazu na sylaby i głoski. Przypomnieliśmy sobie zasady w jaki sposób je rozróżniać.  I wykonaliśmy zadanie by to sobie utrwalić. Przypomnieliśmy sobie też zasady dotyczące pisowni wielką literą. Rozmawialiśmy też o zasadach pisowni głosek miękkich przez literkę „i” oraz przez „kreseczkę”. Na koniec wspólnie próbowaliśmy sobie przypomnieć poznane zasady ortograficzne dotyczące „u” i „ó”, „rz” i „ż” oraz „h” i „ch”. Okazało się, że niektórzy z nas trochę już zapomnieli więc taka powtórka bardzo się nam przydała.

Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy na temat pisarza Jana Brzechwy. Pani powiedziała nam, że był to poeta który pisał wiersze i bajki dla dzieci. Wspólnie próbowaliśmy się zastanowić czy znamy jakieś jego wiersze. Następnie Pani przeczytała nam kilka wierszy: „Kwoka”, „Na straganie”, „Kaczka-dziwaczka”, „Kłamczucha” oraz „Żaba”. Po każdym wierszu opowiadaliśmy co podobało nam się w danym wierszu, co było w nim śmiesznego czego nas uczy. Pani zwróciła nam uwagę na fakt, iż wiersze są rymowane. Następnie próbowaliśmy sami zapamiętać rymy usłyszane w czytanym wierszu.

 

 

 

 


Praca domowa:

  • Ćwiczenia cz.II str. 80 ćw: 2, str.81 ćw: 3 i 4
  • dokończyć kserówki

 

Za tydzień 02.06.2018r. mamy przerwę wiosenną w zajęciach. Natomiast 09.06.2018r. odbywa się  wycieczka. Dzieci, które na wycieczkę nie jadą mają wolne od szkoły także w tym dniu.

 

Pozdrawiam, Justyna Tchorzewska

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top