Klasa 1a, lekcja 27.01.2018

Klasa 1a, lekcja 27.01.2018

Klasa 1a, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

 

 

Kolejną literką poznaną na naszych zajęciach była litera „H h”. Na początku zajęć dowiedzieliśmy się jak nazywamy „h” i „ch”, a następnie przeszliśmy do zapisania w zeszytach kilku przykładów dotyczących prowadzonej lekcji.

Mówiliśmy również o pisowni dużej litery H przez dzieci w polskiej szkole, która trochę różni się od pisowni tej litery w szkołach angielskich. Mogliśmy sobie wybrać, jaki styl pisowni bardziej nam odpowiada.

W czasie ćwiczeń wyjaśnialiśmy sobie trudniejsze pojęcia, którymi byli: błahy, błazen, haft, herb, wahadło i harcerz.

W czasie II części zajęć czytaliśmy czytankę pt. „W muzeum” ze strony 94 naszego elementarza oraz rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń II. W czasie lekcji prowadziliśmy dyskusję na temat znaczenia muzeów w naszym życiu: dlaczego są nam potrzebne, co możemy w nich zobaczyć.  Przy rozwiązywaniu jednego z zadań dowiedzieliśmy się co oznacza odpowiadanie pełnymi zdaniami. Będziemy ćwiczyli mówienie pełnymi zdaniami przy każdej nadarzającej się okazji.

W czasie naszych dyskusji w klasie okazało się, że wielu z nas nie wie  jak wyglądają i co to są „gabloty”. Pani starałam się nam to wytłumaczyć i opisać jak najlepiej potrafiła. Obiecała nam, że za tydzień, w czasie naszej wycieczki do muzeum, wszyscy będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądają „gabloty”.

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Oskarem W. powędrował do Oliwiera.


Zadanie domowe:

– pisownia litery „H h” oraz ćw. 3 i 4 str. 60 i 61

– ćw. 4 ze str. 19 z Ćwiczeń II

 

Dziękuję  i pozdrawiam

Ewelina Rytel

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top