Klasa 1a, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

Kolejną literką poznaną na naszych zajęciach była litera “H h”. Na początku zajęć dowiedzieliśmy się jak nazywamy “h” i “ch”, a następnie przeszliśmy do zapisania w zeszytach kilku przykładów dotyczących prowadzonej lekcji.

Mówiliśmy również o pisowni dużej litery H przez dzieci w polskiej szkole, która trochę różni się od pisowni tej litery w szkołach angielskich. Mogliśmy sobie wybrać, jaki styl pisowni bardziej nam odpowiada.

W czasie ćwiczeń wyjaśnialiśmy sobie trudniejsze pojęcia, którymi byli: błahy, błazen, haft, herb, wahadło i harcerz.

W czasie II części zajęć czytaliśmy czytankę pt. “W muzeum” ze strony 94 naszego elementarza oraz rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń II. W czasie lekcji prowadziliśmy dyskusję na temat znaczenia muzeów w naszym życiu: dlaczego są nam potrzebne, co możemy w nich zobaczyć.  Przy rozwiązywaniu jednego z zadań dowiedzieliśmy się co oznacza odpowiadanie pełnymi zdaniami. Będziemy ćwiczyli mówienie pełnymi zdaniami przy każdej nadarzającej się okazji.

W czasie naszych dyskusji w klasie okazało się, że wielu z nas nie wie  jak wyglądają i co to są “gabloty”. Pani starałam się nam to wytłumaczyć i opisać jak najlepiej potrafiła. Obiecała nam, że za tydzień, w czasie naszej wycieczki do muzeum, wszyscy będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądają “gabloty”.

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym z Oskarem W. powędrował do Oliwiera.

Zadanie domowe:

– pisownia litery “H h” oraz ćw. 3 i 4 str. 60 i 61