Klasa 1a, lekcja 28.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 28.04.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy już dwie ostatnie litery polskiego alfabetu, którymi były “ń” i “Źź”. Oczywiście juz tradycją stało się znalezienie jak najwięcej wyrazów, które zawierają jedną z naszych liter. Trudności były z wyrazami zawierającymi literę “ź”. Chętni uczniowie zapisywali wyrazy na tablicy, a potem wszyscy przepisywali je do zeszytów.

Na lekcji religi ksiądz Tomasz mówił o Miłosierdziu. Wszyscy otrzymali od ks. Tomasza obrazek przedstawiający obraz Jezusa Miłosiernego, który omówiliśmy. Wiemy, że na obrazie przedstawiony jest Jezus ubrany w białą szatę. Stojąc, unosi prawą rękę w geście błogosławieństwa, lewą ręką wskazuje na swoje serce, z którego wychodzą promienie: jasny blady i czerwony. Ten pierwszy symbolizuje wodę oczyszczajacą duszę, czerwony zaś to krew oraz miłość, która jest życiem dusz (obie miały wytrysnąć z przebitego na krzyżu boku Jezusa). Pod obrazkiem wszyscy zapisali bardzo ważne zdanie, które obiecaliśmy zapamiętać: “Jezu, ufam Tobie”.

Zaraz po przewie odbyły się Warsztaty Zdrowego Stylu Życia przygotowane przez klasy V. Na samym początku wysłuchaliśmy wykładu p. Marty, z którego dowiedzieliśmy się, że nasze zdrowie zależy nie tylko od zdrowego odżywiania, ale również od prawidłowej higieny oraz ruchu na świeżym powietrzu. Uczniowie brali udział w dyskusji i odpowiadali na zadane pytania. Następnie oglądaliśmy krótki filmik pt. “Żyj smacznie i zdrowo”, dzięki któremu poznaliśmy 10 zasad prawidłowego i smacznego odżywiania. Wszyscy uczniowie otrzymali również ulotki, które przesyłam w załączeniu. Po filmiku nadszedł chyba najciekawszy moment warsztatów, a mianowicie degustacje. Były 3 różne stanowiska, przy których każdy mógł: przygotować sobie kanapki wg własnego uznania, zrobić własną sałatkę owocową oraz spróbować świeżo przygotowane smoothie – nie każdemu smakowało 🙂

Druga część zajęć poświęcona została Egiptowi. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. “W Egipcie” ze str. 100 naszego podręcznika oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia.
W czasie zajęć wszyscy mieli okazję zobaczyć jak wyglądają hieroglify oraz Sfinks.

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym u Amelki G. powędrował do Dawida.  Amelka była juz ostatnią osobą w klasie, która nie miała jeszcze naszego przyjaciela u siebie w domu. Chcieliśmy jeszcze raz mieć okazję  zabrania Baranka Tomka ze sobą do domu, więc rozpoczęliśmy kolejną turę. Niestety, nie wszyscy zdążą mieć go u siebie drugi raz 🙁

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia literki “ń” oraz ćw. 4 ze str. 73,

– kserokopia – wszystkie nie odrobione zadania.