Klasa 1a, lekcja 28.04.2018

Klasa 1a, lekcja 28.04.2018

Klasa 1a, lekcja 28.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 28.04.2018 została wyłączona

 

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy już dwie ostatnie litery polskiego alfabetu, którymi były “ń” i “Źź”. Oczywiście juz tradycją stało się znalezienie jak najwięcej wyrazów, które zawierają jedną z naszych liter. Trudności były z wyrazami zawierającymi literę “ź”. Chętni uczniowie zapisywali wyrazy na tablicy, a potem wszyscy przepisywali je do zeszytów.

Na lekcji religi ksiądz Tomasz mówił o Miłosierdziu. Wszyscy otrzymali od ks. Tomasza obrazek przedstawiający obraz Jezusa Miłosiernego, który omówiliśmy. Wiemy, że na obrazie przedstawiony jest Jezus ubrany w białą szatę. Stojąc, unosi prawą rękę w geście błogosławieństwa, lewą ręką wskazuje na swoje serce, z którego wychodzą promienie: jasny blady i czerwony. Ten pierwszy symbolizuje wodę oczyszczajacą duszę, czerwony zaś to krew oraz miłość, która jest życiem dusz (obie miały wytrysnąć z przebitego na krzyżu boku Jezusa). Pod obrazkiem wszyscy zapisali bardzo ważne zdanie, które obiecaliśmy zapamiętać: “Jezu, ufam Tobie”.

Zaraz po przewie odbyły się Warsztaty Zdrowego Stylu Życia przygotowane przez klasy V. Na samym początku wysłuchaliśmy wykładu p. Marty, z którego dowiedzieliśmy się, że nasze zdrowie zależy nie tylko od zdrowego odżywiania, ale również od prawidłowej higieny oraz ruchu na świeżym powietrzu. Uczniowie brali udział w dyskusji i odpowiadali na zadane pytania. Następnie oglądaliśmy krótki filmik pt. “Żyj smacznie i zdrowo”, dzięki któremu poznaliśmy 10 zasad prawidłowego i smacznego odżywiania. Wszyscy uczniowie otrzymali również ulotki, które przesyłam w załączeniu. Po filmiku nadszedł chyba najciekawszy moment warsztatów, a mianowicie degustacje. Były 3 różne stanowiska, przy których każdy mógł: przygotować sobie kanapki wg własnego uznania, zrobić własną sałatkę owocową oraz spróbować świeżo przygotowane smoothie – nie każdemu smakowało 🙂

Druga część zajęć poświęcona została Egiptowi. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. “W Egipcie” ze str. 100 naszego podręcznika oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia.
W czasie zajęć wszyscy mieli okazję zobaczyć jak wyglądają hieroglify oraz Sfinks.

Baranek Tomek po udanym tygodniu spędzonym u Amelki G. powędrował do Dawida.  Amelka była juz ostatnią osobą w klasie, która nie miała jeszcze naszego przyjaciela u siebie w domu. Chcieliśmy jeszcze raz mieć okazję  zabrania Baranka Tomka ze sobą do domu, więc rozpoczęliśmy kolejną turę. Niestety, nie wszyscy zdążą mieć go u siebie drugi raz 🙁


Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia literki “ń” oraz ćw. 4 ze str. 73,

– kserokopia – wszystkie nie odrobione zadania.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top