Klasa 1A, lekcja 29.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 29.09.2018 została wyłączona

Witamy w klasie 1A 🙂

Na ostatnich zajęciach w dniu 29.09 ćwiczyliśmy pisownię liter: “L l” i “K k” oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi literami. W zeszycie jak zwykle zapisaliśmy kilka wyrazów, które były przykładami słów rozpoczynającymi się na te litery.

W czasie lekcji religii ksiądz Łukasz nawiązał na zbliżającego się miesiąca października, który jest miesiącem Matki Boskiej Różańcowej.
Przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa różańcowe. Na narysowanym przez siebie na tablicy różańcu wytłumaczył nam, które modlitwy, w którym miejscu różańca powinny być wypowiadane.
Wiemy, że wyróżniamy 20 tajemnic różańca, które dodatkowo podzielone są na 4 grupy: tajemnice radosne, tajemnice światła, tajemnice bolesne i tajemnice chwalebne. Każda z tajemnic różańca koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego Matki Boskiej.

Druga część naszych zajęć była poświęcona pracom, które wykonujemy w czasie jesieni. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. “Jesienne prace polowe”, dzięki któremu poznaliśmy nowe słowo: “wykopki”. Wykonaliśmy również kilka ćwiczeń związanych z naszym tematem. Drzewo na naszej tablicy zostało przyozdobione jesiennymi liśćmi, które sami wykonaliśmy na lekcjach 🙂

Zadanie domowe:
– dokończyć wszystkie ćwiczenia z kserówek,
– nauczyć się piosenki oraz swoich kwestii na uroczystość Pasowania na ucznia.