Klasa 1a, lekcja 3.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 3.11.2018 została wyłączona

Początek naszych ostatnich zajęć przeznaczyliśmy na rozmowy na temat ferii. Następnie w zeszytach zapisaliśmy temat lekcji, wkleiliśmy tam również literki „G,g” i „J,j” i udaliśmy się na aulę, gdzie odbyła się próba akademii z okazji Dnia 11 Listopada.
W Ćwiczeniach I robiliśmy ćwiczenia związane z tymi literami. W czasie
rozwiązywania zadań dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda gil, gniady
koń i laguna.

Po przerwie rozmawialiśmy o skarbach ziemi. Przeczytaliśmy opowiadanie ze str. 134 naszego elementarza, a następnie rozwiązywaliśmy zadania z Ćwiczeń II.

Zadanie domowe:

– Ćwiczenia I – pisownia literek G i J na str. 34 i 36, ćw. 4 str. 35; ćw 1 str. 36;

– Ćwiczenia II – ćw. 4 ze str. 59.