Klasa 1a, lekcja 30.06.2018

Klasa 1a, lekcja 30.06.2018

Klasa 1a, lekcja 30.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 30.06.2018 została wyłączona

Witam serdecznie,

Początek naszych ostatnich zajęć rozpoczęliśmy od powtórzenia wiadomości o liczebnikach głównych i porządkowych oraz rodzajów zdań.

Następnie przeszliśmy do tematu lekcji, którym było rozwijanie zdań oraz odpowiadanie pełnymi zdaniami. W czasie lekcji zrobiliśmy wiele ćwiczeń na tablicy. Mieliśmy tak wiele pisania, że bolały nas ręce od przepisywania zdań do zeszytów dlatego nie wszystko to o czym mówiliśmy na lekcji, zostało zapisane. Staraliśmy się odpowiadać pełnymi zdaniami na zadawane przez Panią pytania.

W czasie zajęć mieliśmy niezapowiedziana próbę ewakuacji przeciwpożarowej.

Na drugiej części zajęć odbyły się zajęcia logopedyczne. Tym razem uczyliśmy się oddychać przeponą, a następnie wyklaskiwaliśmy wiersz, który nauczyła nas p. Nina oraz rysowaliśmy w piasku kwadrat, sylabizując jednocześnie nasz wiersz.

Druga część zajęć to również poznanie nowych i przypomnienie sobie najbardziej znanych wierszy Jana Brzechwy. Przeczytaliśmy i omówiliśmy sobie takie wiersze jak: „Na straganie”; „Hipopotam”; „Kaczka dziwaczka”; „Kwoka”; „Żuk”; „Foka”; „Tydzień”; „Samochwała”.

W ubiegłą sobotę odbył się już ostatni konkurs ortograficzny. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, którzy chociaż raz zajęli I, II lub III miejsce. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 14.07 w czasie akademii.


Zadanie domowe:
– rozwinąć podane zdania:
1. Mama gotuje
2. Dzieci bawią się

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top