Klasa 1a, lekcja 30.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 30.06.2018 została wyłączona

Witam serdecznie,

Początek naszych ostatnich zajęć rozpoczęliśmy od powtórzenia wiadomości o liczebnikach głównych i porządkowych oraz rodzajów zdań.

Następnie przeszliśmy do tematu lekcji, którym było rozwijanie zdań oraz odpowiadanie pełnymi zdaniami. W czasie lekcji zrobiliśmy wiele ćwiczeń na tablicy. Mieliśmy tak wiele pisania, że bolały nas ręce od przepisywania zdań do zeszytów dlatego nie wszystko to o czym mówiliśmy na lekcji, zostało zapisane. Staraliśmy się odpowiadać pełnymi zdaniami na zadawane przez Panią pytania.

W czasie zajęć mieliśmy niezapowiedziana próbę ewakuacji przeciwpożarowej.

Na drugiej części zajęć odbyły się zajęcia logopedyczne. Tym razem uczyliśmy się oddychać przeponą, a następnie wyklaskiwaliśmy wiersz, który nauczyła nas p. Nina oraz rysowaliśmy w piasku kwadrat, sylabizując jednocześnie nasz wiersz.

Druga część zajęć to również poznanie nowych i przypomnienie sobie najbardziej znanych wierszy Jana Brzechwy. Przeczytaliśmy i omówiliśmy sobie takie wiersze jak: “Na straganie”; “Hipopotam”; “Kaczka dziwaczka”; “Kwoka”; “Żuk”; “Foka”; “Tydzień”; “Samochwała”.

W ubiegłą sobotę odbył się już ostatni konkurs ortograficzny. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, którzy chociaż raz zajęli I, II lub III miejsce. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 14.07 w czasie akademii.

Zadanie domowe:
– rozwinąć podane zdania:
1. Mama gotuje
2. Dzieci bawią się