Klasa 1a, lekcja 30.09.2017

Możliwość komentowania Klasa 1a, lekcja 30.09.2017 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach w dniu 23.09 ćwiczyliśmy pisownię liter: “L l” i “K k” oraz rozwiązywaliśmy ćwiczenia związane z tymi literami. W zeszycie jak zwykle zapisaliśmy kilka wyrazów, które były przykładami słów rozpoczynającymi się na te litery.

imagesW czasie lekcji religii ksiądz Tomek wrócił do poprzedniej lekcji, na której opowiadał o aniele, który zbuntował się przeciwko Panu Bogu i który został strącony do piekła. Ponadto opowiadał o pierwszych ludziach Adamie i Ewie, którzy żyli w raju i skuszeni przez diabła pod postacią węża, zjedli zakazany owoc z drzewa.

Druga część naszych zajęć była poświęcona pracom, które wykonujemy w czasie jesieni. Przeczytaliśmy opowiadanie pt. “Jesienne prace polowe”, dzięki któremu poznaliśmy nowe słowo: “wykopki”. Rozwiązaliśmy większość ćwiczeń w zeszytach ćwiczeń, niewielka ich część została zadana nam do domu.

Zadanie domowe:
– dokończyć wszystkie ćwiczenia,
– nauczyć się piosenki oraz swoich kwestii na uroczystość Pasowania na ucznia.