Klasa 1A, lekcja 8.12.2018

Klasa 1A, lekcja 8.12.2018

Klasa 1A, lekcja 8.12.2018

Możliwość komentowania Klasa 1A, lekcja 8.12.2018 została wyłączona
Witamy w klasie 1A 🙂
Bohaterką dzisiejszych zajęć była literka „ó”. Dowiedzieliśmy się o niej wiele ciekawych rzeczy, a mianowicie, że mamy dwa rodzaje „ó”:  wymienne  i niewymienne. Potrafimy powiedzieć dlaczego tak je nazywamy. Poznaliśmy wiele przykładów „ó” wymiennego i niewymiennego, które zapisaliśmy na tablicy, a potem w zeszytach.

Po przerwie czytaliśmy opowiadanie z naszego elementarza pt. „Zima”, z którego dowiedzielismy się jak ważne jest dokarmianie zwierząt w  czasie zimy. Wiemy również jakie przysmaki lubią zające, dziki, sarny, ptaki i inne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się również co to są  lizawki oraz jak wygląda gil i sikorka. W czasie lekcji nauczyliśmy się również wymieniać wszystkie 4 pory roku.

Dyplom Czytelnika Miesiąca Listopada 2018 otrzymali: Maja, Lena, Bartek, Dominik i Hubert – wielkie brawa  i gratulacje!

Nasz przyjaciel Misio Pysio nadal spędza czas z Gniewkiem 🙂

 
Za tydzień ok. godz. 10.15 odbędą się w naszej szkole Jasełka, na  które wszystkich zapraszamy.

Po przerwie świątecznej wracamy do szkoły dnia 12.01.2019 🙂

Bardzo dziękuję wszystkim Państwu, którzy znaleźli czas, aby się ze  mną spotkać (wywiadówki). Są jeszcze wolne terminy na dzień 15.12, na  godz. 09.05 oraz 12.45. Jeżeli będzie taka potrzeba, mogę ustalić  termin po przerwie świątecznej.


Zadanie domowe:

– zadanie wklejone w zeszycie,
– Ćwiczenia I – pisownia literki „ó”, dokończenie wszystkich ćwiczeń,
– Ćwiczenia II – ćw. 4 str. 61.

 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top